Мобільний додаток

Парубій відкрив засідання Ради для розгляду питання про воєнний стан

26.11.2018 р., 16:45

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій відкрив позачергове засідання парламенту для розгляду президентського законопроекту про запровадження воєнного стану в Україні.

У сесійній залі зареєструвалися 338 народних депутатів.

Група народних депутатів, яка перебуває у президії Верховної Ради, вимагає від спікера Андрія Парубія оголосити перерву.

Нагадаємо, Комітет з питань національної безпеки і оборони рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому #ЗП9338 про затвердження Указу президента України про введення воєнного стану.

Для ухвалення законопроекту необхідно не менше 226 голосів народних депутатів.

Нагадаємо, 25 листопада кораблі Військово-Морських Сил ЗС України — два малих броньованих артилерійських катерів "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" — здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Як повідомили у ЗСУ, всупереч міжнародним угодам прикордонні кораблі Росії здійснили агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України — російський корабель здійснив таран українського рейдового буксиру.  Російські сили відкрили вогонь, внаслідок цих дій шестеро українських військових зазнали поранень.

Українські кораблі захопили спецпризначенці Росії. Згодом стало відомо, що захоплені кораблі перебувають в Керчі. 
 
Натомість російська сторона заявила про порушення українськими кораблями кордону. У Кремлі інцидент в Азовському морі назвали "дуже небезпечною провокацією".
 
 
Вночі 26 листопада на засідані РНБО підтримали пропозицію у зв’язку з ситуацією в Азовському морі запровадити в Україні воєнний стан.
 
Фото — УНІАН
Парубій відкрив засідання Ради для розгляду питання про воєнний стан

Новини по темі