Мобільний додаток

Комісія Україна-НАТО проведе надзвичайне засідання — Цеголко

26.11.2018 р., 13:39

Комісія Україна-НАТО проведе надзвичайне засідання у зв'язку із агресивними діями Росії у Керченській протоці.

Про це написав у Фейсбук прес-секретар президента України Святослав Цеголко.

За його словами, президент України Петро Порошенко провів телефонну розмову з генеральним секретарем НАТО Йенсом Столтенбергом і поінформував про брутальний акт агресії Росії проти України в Азовсько-Чорноморській акваторії та дії України у відповідь, в тому числі запровадження режиму воєнного стану.

За словами Цеголка, Порошенко і Столтенберг домовилися про термінове скликання надзвичайного засідання Комісії Україна-НАТО через агресію Росії.

Як повідомлялося, 25 листопада кораблі Військово-Морських Сил ЗС України — два малих броньованих артилерійських катерів "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" — здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Про намір здійснювати перехід заздалегідь було поінформовано відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства.

Проте, як повідомили у ЗСУ, всупереч міжнародним угодам прикордонні кораблі Росії здійснили агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України — російський корабель здійснив таран  українського рейдового буксиру. В результаті цих дій було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик.
 
У ФСБ Росії заявили, що українські кораблі порушили кордон і на "законні вимоги" росіян про негайне зупинення українські судна "не реагували, здійснюючи небезпечне маневрування".
 
У Військово-морських силах ЗСУ заявили, що шестеро українських військових зазнали поранень внаслідок обстрілу українських суден з боку російських сил. 
 
Пізніше стало відомо, що кількох українських моряків, поранених під час обстрілу і захоплення російськими силовиками українських артилерійський катерів і рейдового буксира ВМС України в районі Керченської протоки, відправили в Москву.
 
Міністерство юстиції України готує заяву до Європейського суду з прав людини для захисту захоплених Російською Федерацією українських військових моряків.
Комісія Україна-НАТО проведе надзвичайне засідання — Цеголко

Новини по темі