Мобільний додаток

Троє українських моряків перебувають у Керченській лікарні — Денісова

26.11.2018 р., 12:24

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що троє українських моряків перебувають у Керченській лікарні №1.

Про це омбудсмен повідомила у Фейсбук.

За її словами, цю інформацію їй надала уповноважена Росії з прав людини Тетяна Москалькова. Водночас у коментарі Громадському Москалькова заявила, що інші члени екіпажу українських суден, захоплених спецслужбами Росії, перебувають у слідчого.

Нагадаємо, 25 листопада кораблі Військово-Морських Сил ЗС України — два малих броньованих артилерійських катерів "Бердянськ" і "Нікополь" та рейдовий буксир "Яни Капу" — здійснювали плановий перехід з порту Одеси до порту Маріуполь Азовського моря. Про намір здійснювати перехід заздалегідь було поінформовано відповідно до міжнародних норм з метою забезпечення безпеки судноплавства.

 
 
Проте, як повідомили  у ЗСУ, всупереч міжнародним угодам прикордонні кораблі Росії здійснили агресивні дії проти кораблів ВМС ЗС України — російський корабель здійснив таран  українського рейдового буксиру. В результаті цих дій було пошкоджено головний двигун корабля, обшивку та леєрне огородження, втрачено рятувальний плотик.
 
У ФСБ Росії заявили, що українські кораблі порушили кордон і на "законні вимоги" росіян про негайне зупинення українські судна "не реагували, здійснюючи небезпечне маневрування".
 
 
У Військово-морських силах ЗСУ заявили, що шестеро українських військових зазнали поранень внаслідок обстрілу українських суден з боку російських сил. 
 
Пізніше стало відомо, що кількох українських моряків, поранених під час обстрілу і захоплення російськими силовиками українських артилерійський катерів і рейдового буксира ВМС України в районі Керченської протоки, відправили в Москву.
 
Міністерство юстиції України готує заяву до Європейського суду з прав людини для захисту захоплених Російською Федерацією українських військових моряків.
 
Президент України Петро Порошенко заявив, що сьогодні Верховна Рада розгляне питання запровадження воєнного стану в Україні у зв’язку з ситуацією в Азовському морі.

Новини по темі