Мобільний додаток

Не припиняйте вчитися, опановуйте складне, це приносить задоволення мозку — біологиня Озерна

21.11.2018 р., 16:00

Що спільного в опіумі, жазі до знань та любові до художніх музеїв?..  Їхня дія на мозок! В ефірі радіо "Культура" про це розповіла біологиня Дар’я Озерна.

Нейрофізіологи вважають, що в основі задоволення від того, що ви нарешті зрозуміли теорему чи опанували нову навичку, або споглядаєте зображення, яке здається вам прекрасним, лежить один і той самий механізм — отримання мозком винагороди, як задоволення, збудження нейронів та їх навчання і формування нових зв’язків.

Коли мозок стикається з новою інформацією, то в певних його ділянках стає більше так званих опіатних рецепторів класу μ-(мю). Вони задіяні в обробці та розпізнаванні зорової інформації. Збуджують ці рецептори наші внутрішні опіати і чим більше в нейронах рецепторів, тим важче їх наситити опіатами, тож тому сильнішим є наше постійне прагнення до знань або споглядання нового.

З часом нам усе стає знайомим і зрозумілим, тому збудження зменшується, формуються нові міцні зв’язки між нейронами, а решта - готові до опановування нової інформації.

Отримання мозком задоволення від навчання сформувалося протягом еволюції. Спрага до знань дозволяла шукати і відкривати нові явища та дії. Тож ніколи не припиняйте вчитися і прагнути збагнути складні речі. Це приносить задоволення мозку і тренує його.

Прослухати детальніше можете за посиланням

 

 

Новини по темі