Мобільний додаток

Вбивство Гандзюк: мер Херсона заявляє, що повідомив СБУ ймовірного замовника вбивства

20.11.2018 р., 17:05

Мера Херсона Володимир Миколаєнко заявив, що сьогодні в Службі безпеки України назвав слідству прізвище людини, яку його радниця Катерина Гандзюк підозрювала в організації і замовленні нападу на неї.

Про це Миколаєнко сказав під час засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради для проведення розслідування відомостей щодо нападу на Гандзюк та інших громадських активістів, повідомляє агенція "Укрінформ".

За його словами, у перший день після скоєння нападу на Гандзюк вона сказала, що нападники 
 це "русня", а наступного дня вона назвала конкретне прізвище людини, яку вважала замовником злочину. Цю інформацію Миколаєнко, за його словами, надав слідчому СБУ 20 листопада.

Він уточнив, що термін "русня" стосувався людей, які підпалювали квартири українських активістів у Херсоні, серед яких було й помешкання Гандзюк, якою не задоволені в угрупованні "ДНР" і в Росії.

"Поки Катя була жива, я нікому це прізвище не називав, тому що я розумію, що вона це прізвище назвала в тому числі й при зустрічі, коли провідував її генеральний прокурор. Тому я вважав, що ці покази давати некоректно без її дозволу. Коли Каті не стало, я сьогодні був у Службі безпеки і як свідок назвав те, що вона мені казала, ті підозри, які вона мені озвучувала",  зазначив мер Херсона.

СБУ наразі публічно не підтверджувала і не спростовувала цю заяву Миколаєнка. 

Нагадаємо, в одній з лікарень Києва 4 листопада померла радниця мера Херсона, в.о. керуючої справами виконавчого комітету міської ради Херсона Катерина Гандзюк.

Читайте також — Відверта до непристойності і з державницьким мисленням: три спогади про Гандзюк

31 липня Катерину Гандзюк у Херсоні облили концентрованою сірчаною кислотою. Вона перенесла 11 операцій та перебувала в реанімації в Києві. Справа Гандзюк набула громадського резонансу і її кваліфікацію кілька разів змінювали: спочатку "хуліганство", потім "умисні тяжкі тілесні ушкодження", згодом "замах на вбивство" (15 стаття ККУ стосується замаху на злочин,  115 стаття – умисного вбивства). 20 серпня голова Нацполіції Сергій Князєв повідомив, що затримано 5 осіб, які "підозрюються слідством в організації та співучасті у скоєнні замаху на вбивство" Гандзюк.

Докладніше — ТСК щодо нападів на активістів визначила 5 пріоритетних регіонів

Верховна Рада України вирішила створити тимчасову слідчу комісію для контролю за розслідуванням нападів на Катерину Гандзюк та інших активістів.

Вбивство Гандзюк: мер Херсона заявляє, що повідомив СБУ ймовірного замовника вбивства

Новини по темі