Мобільний додаток

Сенатори США закликали не голосувати за росіянина на виборах голови Інтерполу

20.11.2018 р., 11:05

Чотири сенатора США закликають президента Дональда Трампа і генасамблею Інтерполу виступити проти кандидатури російського генерала Олександра Прокопчука на виборах голови Міжнародної організації кримінальної поліції, які відбудуться в Дубаї в середу.

Заяви республіканців Марко Рубіо і Роджера Уікера та демократів Джина Шахіна і Кріса Кунса були опубліковані 19 листопада.

"Обрання новим президентом Інтерполу генерал-майора Олександра Прокопчука – це все одно що зробити лисицю відповідальною за курник", — йдеться в заяві.

За словами сенатора Роджера Уікера, Росія регулярно зловживає Інтерполом з метою зведення рахунків і переслідування політичних опонентів, дисидентів і журналістів.

Раніше повідомлялося, що Україна може призупинити членство в Інтерполі. Як заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков під час 87-ї сесії генеральної асамблеї Інтерполу у Дубаї, якщо доводи України, правозахисників та керівництва інших країн щодо неможливості обрання на посаду представника Росії не будуть почуті, то Україна розглядатиме можливість призупинення членства в Інтерполі.

Переобрати голову міжнародної організації кримінальної поліції Інтерпол повинні після того, як у кінці вересня зник глава цієї поліцейської організації Мен Хунвей. Згодом він з'явився у Китаї, де проти нього ведеться розслідування через корупцію.

Сенатори США закликали не голосувати за росіянина на виборах голови Інтерполу

Новини по темі