Мобільний додаток

Ми плануємо довгострокові проекти з Українським культурним фондом — Моніка Гроховська

19.11.2018 р., 15:45

Про культурну дипломатію між Україною та Польщею в програмі "Імператив" говорили з очільницею спеціальних програм Інституту імені Адама Міцкевича Монікою Гроховською.

В Інституті Адама Міцкевича функціонує велика кількість проектів. Скільки проектів поза межами Польщі за рік ви створюєте?

За один рік ми робимо близько 300-400 різних проектів. Серед них є великі, такі як прем’єри фільмів чи масштабні виставки. Крім того, ще є навчальні виїзди польських митців за кордон і після них виникають вже нові ідеї. Офіс Інституту розташований у Варшаві, проекти реалізуються у десятках країн. Програма "Open Poland" присвячена проектам, які реалізуються у країнах східного партнерства: Україні, Грузії, Білорусі. Так і відбувається колаборація з митцями інших країн.

Розкажіть про співпрацю з новоствореним в нашій державі Українським культурним фондом. Як виглядає ваше партнерство?

Я дуже задоволена партнерством і тим, що воно розпочалося саме на початку створення Українського культурного фонду. Ми плануємо довгострокові проекти.

Що для вас буде ключовим у співпраці з  Українським культурним фондом?

Треба зазначити, що надзвичайно цінним прикладом такої співпраці є проект "Sharing Contacts — Sharing Knowledge", завдяки якому ми розробили анкету і надіслали її до 50 польських установ, які займаються культурою. В Україні це ж саме зробив культурний фонд. Там були питання про те, чи українські культурні установи знають своїх відповідників і потенційних партнерів у Польщі. На базі відповідей ми розуміємо, які установи можуть між собою співпрацювати і як ця співпраця може виглядати. Основною метою анкетування є налагодити співпрацю між культурними установами Польщі та України.

Як сьогодні працює ваш Інститут та як митці можуть отримувати гранти?

— Є проекти, на які ми запрошуємо митців за принципом open call, коли оголошено відкритий відбір на конкретні проекти. Є програми малих грантів.

Розкажіть про проект, в якому українські і польські виконавці об’єдналися навколо одного дійства

Рік тому, прочитавши звіт Олени Бабакової про можливість культурних проектів на Сході, з’ясувалося, що уже проводиться багато проектів у галузі високої культури, але бракує тих, які підійшли б для масової аудиторії. Ми створили естрадний розважальний оркестр і плануємо, щоб співпраця мала високий художній рівень.

Українська музика, особливо джазова, зараз звучить в Польщі?

Так, української музики в Польщі досить багато. Однак саме джазової української музики небагато. Ми розраховуємо на те, що польсько-український проект естрадного оркестру дасть можливість представляти українську музику на фестивалях Open Air у Західній Європі.

Ведучий: Олександр Пірієв

Прослухати детальніше можете за посиланням

Ми плануємо довгострокові проекти з Українським культурним фондом —  Моніка Гроховська

Новини по темі