Мобільний додаток

Об'єднавчий собор Української церкви відбудеться у грудні — Вселенський патріархат

19.11.2018 р., 09:56

Об'єднавчий собор української православної церкви відбудеться в грудні 2018 року.

Про це повідомляється на офіційному сайті Вселенського патріархату.

"Константинопольський Вселенський Патріархат знову підтверджує своє рішення про надання Томосу Автокефальної православної церкви в Україні", — йдеться у повідомленні.

За словами фанаріону Вселенського патріархату, поки що триває процес підготовки святої ради Православної церкви України, а конкретна дата собору буде оголошена під час священного синоду Вселенського патріархату 27-29 листопада 2018 року.

Читайте також —  Офіційної дати Об'єднавчого собору не оголошено

Нагадаємо, 17 квітня президент Петро Порошенко повідомив про свій намір звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з закликом видати Томос про єдину помісну православну церкву в Україні, і закликав Верховну Раду в найкоротші терміни підтримати його ініціативу.
 
19 квітня народні депутати підтримали звернення президента до Вселенського патріарха про надання Томосу про автокефалію православної церкви в Україні.

Священний синод Вселенського патріархату 11 жовтня вирішив продовжити процедуру надання Томосу Україні. Також синод визнав незаконною анексію Київської митрополії у 1686 році і зняв з предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета анафему.

Докладніше — Об’єднання українських православних церков відбудеться добровільно

Тепер в Україні мають скликати собор архієреїв, куди приїдуть представники Київського патріархату, автокефальної церкви, а також священики української православної церкви московського патріархату, які захочуть долучитися до єдиної помісної церкви. Її офіційно буде створено на цьому соборі. На ньому оберуть предстоятеля.

Об'єднавчий собор Української церкви відбудеться у грудні — Вселенський патріархат

Новини по темі