Мобільний додаток

США підтримують Україну у вирішенні територіального питання за допомогою міжнародної місії — експерт

19.11.2018 р., 09:05

Сполучені Штати підтримують наміри України вирішити територіальне питання на Сході за допомогою великої міжнародної місії, оскільки це питання виходить за межі компетенції безпосередньо Сполучених Штатів і України, переконаний експерт з міжнародної безпеки Олексій Їжак. В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" він прокоментував візит міністра закордонних справ України Павла Клімкіна до Сполучених Штатів.

"Важливою є підтримка Сполученими Штатами курсу України на НАТО, а також підтримка відновлення територіальної цілісності України", — зазначив Олексій Їжак.

Експерт-міжнародник наголосив, що "Сполучені Штати підтримують наміри України вирішити територіальне питання на Сході за допомогою великої міжнародної місії. Це питання велике, і воно виходить за межі компетенції Сполучених Штатів і власне України. Тому необхідні великі міжнародні зусилля і тиск на Росію, щоб вона погодилась з цими міжнародними зусиллями".

Крім того, Сполучені Штати продовжуватимуть надавати Україні озброєння, але говорити, що саме будуть надавати, поки відкрито не можна.

"Ці рішення проробляються відповідно до того, що потрібно Україні", — наголосив Їжак.

Щодо підтримки Сполученими Штатами реформ в Україні, експерт-міжнародник зазначив, що це "підтримка імплементації закону про національну безпеку, яка здатна кардинально покращити рівень обороноздатності України та стан безпеки навколо України. Тобто підтримка  імплементації закону про національну безпеку це є  комплексна підтримка України через різні механізми".

Нагадаємо, протягом 14-16 листопада міністр закордонних справ України Павло Клімкін перебував з робочим візитом у Сполучених Штатах. У рамках візиту до США міністр зустрівся зі спеціальним представником Державного департаменту США у справах України Куртом Волкером. Сполучені Штати висловили підтримку прагнення України до членства в НАТО та підкреслили, що одного дня Україна буде повноправним членом Альянсу.

Прослухати повну версію розмови

Новини по темі