Більше новин
- 00:00
- 8 грудня в Україні оголошено днем жалоби
- 14:28
- Марина Одольська – про новий альбом, "лихі" 90-ті та пріоритети
- 12:22
- Україна і НАТО: на якому етапі співпраця та які є міфи — пояснює аналітикиня VoxCheck
- 12:00
- Стильно, сучасно і по-новому. На UA:Радіо Промінь – нове шоу з британською музикою, адаптоване українською.
- 10:43
- "Я не очікувала від себе такої авантюри" – Римма Зюбіна про нову постановку у львівському театрі
Ймовірність завершення будівництва Північного потоку-2 складає 90% — експерт
Ймовірність завершення будівництва Північного потоку-2 складає 90%, переконаний провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Віктор Логацький. В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" він пояснив, що Україні потрібно буде вжити заходів щодо його використання як функціонуючої бізнес-одиниці.
"Американська адміністрація останнім часом діє точково. Тому, можливо, далі будуть зроблені точкові санкції проти конкретних компаній-учасників проекту Північного потоку-2, проти керівників цих компаній як фізичних осіб", — зазначив Віктор Логацький.
Він також додав, що, на його думку, "ймовірність завершення будівництва складає 90%. Газпром гарантує, що цей проект буде фінансово забезпечений і виконаний. Якщо цей газопровід буде все ж побудований, важливо вжити заходів щодо його використання як функціонуючої бізнес-одиниці, тобто наскільки він буде завантажений і наскільки від цього програє українська газотранспортна система."
Нагадаємо, що Північний потік-2 ще не побудований, але загрожує тим, що Росія зможе в обхід України здійснювати транзит газу до Європи. Таким чином, Україна втрачає функцію країни-транзитера.
Крім того, днями до України приїжджав міністр енергетики США Таріх Перрі. Він зустрічався з прем’єр-міністром Украйни Володимиром Гройсманом. Міністр енергетики США сказав, що Сполучені Штати продовжують протистояти будівництву газопроводів Північний потік-2 і Турецький потік, які дозволять Росії обійти Україну в транзиті газу в Європу. Він додав, що Сполучені Штати готові працювати як партнери з Україною в енергетичній сфері.
Прослухати повну версію розмови
