war

Ймовірність завершення будівництва Північного потоку-2 складає 90% — експерт

15.11.2018 р., 10:48

Ймовірність завершення будівництва Північного потоку-2 складає 90%, переконаний провідний експерт енергетичних програм Центру Разумкова Віктор Логацький. В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" він пояснив, що Україні потрібно буде вжити заходів щодо його використання як функціонуючої бізнес-одиниці.

"Американська адміністрація останнім часом діє точково. Тому, можливо, далі будуть зроблені точкові санкції проти конкретних компаній-учасників проекту Північного потоку-2, проти керівників цих компаній як фізичних осіб", — зазначив Віктор Логацький.

Він також додав, що, на його думку, "ймовірність завершення будівництва складає 90%. Газпром гарантує, що цей проект буде фінансово забезпечений і виконаний. Якщо цей газопровід буде все ж побудований, важливо вжити заходів щодо його використання як функціонуючої бізнес-одиниці, тобто наскільки він буде завантажений і наскільки від цього програє українська газотранспортна система."

Нагадаємо, що Північний потік-2 ще не побудований, але загрожує тим, що Росія зможе в обхід України здійснювати транзит газу до Європи. Таким чином, Україна втрачає функцію країни-транзитера.

Крім того, днями до України приїжджав міністр енергетики США Таріх Перрі. Він зустрічався з прем’єр-міністром Украйни Володимиром Гройсманом. Міністр енергетики США сказав, що Сполучені Штати продовжують протистояти будівництву газопроводів Північний потік-2 і Турецький потік, які дозволять Росії обійти Україну в транзиті газу в Європу. Він додав, що Сполучені Штати готові працювати як партнери з Україною в енергетичній сфері.

Прослухати повну версію розмови

Ймовірність завершення будівництва Північного потоку-2 складає 90% — експерт

Новини по темі