Обирай пісні. Визначай переможця

Рабовласництво у сучасному світі: експертка розповіла, як убезпечити себе від трудової експлуатації

14.11.2018 р., 15:09

Завжди укладайте трудовий договір та перевіряйте інформацію про фірму, на яку працевлаштовуєтесь: Наталя Кулікова, координатор Північного регіону громадської спілки "Мережа правового розвитку" розповіла в ефірі Ранок Про, як убезпечити себе від трудової експлуатації.

Наталя Кулікова переконана, що абсолютного захисту від трудової експлуатації немає ні в кого

"Таке, насправді, може статися з кожною людиною у будь-який час і у будь-якій країні.  Якщо ми говоримо про Україну, то у будь-якому випадку при працевлаштуванні треба оформлювати всі документи, які відповідають законодавству. Вимагати інформацію про організацію, про вибір робіт, про оплату. Все має бути прописано в трудовому договорі, і людина має працевлаштовуватися офіційно, це єдине, що дає можливі гарантії, що людина не потрапить у таку ситуацію", – стверджує експертка.

Особливі ризики при цьому для українців криються у працевлаштуванні за кордон.

"Потрібно перевіряти ту інформацію, яку ти отримуєш. Договір має бути укладений тою мовою, якою володіє людина, і договори мають бути ідентичні, що англійською, що українською. Обов’язково потрібна трудова віза, а не будь-яка інша. Плюс якщо людина в Україні влаштовується на роботу за кордоном, вона обов’язково має перевіряти ліцензію організації, яка працевлаштовує її за кордоном, на сайті Міністерства соціальної політики", – наголошує Наталя Кулікова.

Для людей, які вже постраждали від  трудової або іншої експлуатації, є можливість отримати статус особи, яка постраждала від торгівлі людьми, розповідає експертка.

"Цей статус дає можливість отримати певні види допомоги, в тому числі й одноразову грошову допомогу в розмірі 3 прожиткових мінімумів. Така людина може звернутися у будь-яку районну державну адміністрацію, або обласну державну адміністрацію, в відділ сім’ї молоді і спорту або в департамент соціального захисту населення, отримати цей статус, отримати грошову допомогу і через центри соціальних служб отримати психологічну, медичну або іншу допомогу", – розказала Кулікова.

Також постраждалий від торгівлі людьми може звернутися по допомогу до спеціалізованих громадських організацій, завершила експертка.

Нагадаємо,в Одеській області поліція звільнила 94 осіб, які потрапили у трудове рабство на сільгосппідприємство. Їх обманом заманювали на роботу спеціальні вербувальники.

Протягом шести місяців цього року було виявлено вже 186 фактів торгівлі людьми.

Фото pixabay.com

Матеріал підготувала Анастасія Руссу

Новини по темі