Мобільний додаток

УПЦ КП: перенесення Різдва на 25 грудня не обговорюється, це фейк

12.11.2018 р., 12:40

Архієпископ Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря спростував інформацію російських ЗМІ про те, що нова об'єднана українська церкdа нібито "буде використовувати новий стиль" церковного календаря і святкувати Різдво 25 грудня.

Про це він повідомив на своїй сторінці у Фейсбук 10 листопада.

"Офіційно хочу повідомити, що питання переходу на новий календар не порушується і не розгядається у процесі об'єднання та у зв'язку з наданням Томосу. Кожна автокефальна Церква самостійно вирішує календарне питання і жодних приписів чи вимог щодо цього в Томосах, які надавалися Вселенським Патріархатом у ХХ ст., не встановлювалося", сказав архієпископ.

За його словами, засоби масової російської пропаганди без наведення найменших доказів чи посилань подають у стрічці своїх "новин" як "факт", що єдина Помісна УПЦ нібито "буде використовувати новий стиль" церковного календаря.

Читайте також — Немає підстав для участі в об’єднавчому Соборі представників Московського патріархату

Архієпископ нагадав, що спростував заяви минулого року законом України 25 грудня було визнане святковим днем, і всі, хто бажають святкувати цього дня згідно зі своїми переконаннями - мають можливість робити це і зараз, питання Томосу та автокефалії з цим ніяк не пов'язане.

Нагадаємо, 17 квітня президент Петро Порошенко повідомив про свій намір звернутися до Вселенського патріарха Варфоломія з закликом видати Томос про єдину помісну православну церкву в Україні, і закликав Верховну Раду в найкоротші терміни підтримати його ініціативу.
 
19 квітня народні депутати підтримали звернення президента до Вселенського патріарха про надання Томосу про автокефалію православної церкви в Україні.

11 жовтня синод Вселенського патріархату вирішив продовжити процес надання автокефалії православній церкві в Україні.

Докладніше — Об’єднання українських православних церков відбудеться добровільно — Філарет

Патріарх Філарет заявив, що найближчим часом буде скликаний об’єднавчий Архієрейський собор для створення єдиної Української помісної церкви.

УПЦ КП: перенесення Різдва на 25 грудня не обговорюється, це фейк

Новини по темі