Мобільний додаток

У Києві на підтримку українських політв'язнів пройде акція "Порожні стільці"

9.11.2018 р., 18:36

У Києві 15 листопада відбудеться акція на підтримку українських ув’язнених під назвою "Порожні стільці". Про це в ефірі радіо "Культура" в програмі "Права людини понад усе" розповіли виконавча директорка ПЕНу Тетяна Терен і правозахисниця Олексайндра Матвійчук.

"Ініціатива відзначати день порожніх стільців у всьому світі виникла завдяки міжнародному ПЕНу наприкінці 80-х. Відтак, всі країни, де є представництва ПЕНу в цей день влаштовують акції на підтримку письменників та авторів, які не можуть бути з нами в цей день через ув’язнення, переслідування, зникнення. Порожній стілець символізує ту людину, яка не може бути поруч. В Україні за останні роки акція трансформувалася, адже ми згадуємо взагалі всіх ув’язнених та полонених, які знаходяться в Росії, Криму та на Сході. Ми вважаємо, що важливо говорити про всіх, чиї права та свободи сьогодні обмежують. На жаль, порожніх стільців буде більше 100. Також ми прагнемо об’єднати активістів,  політиків та дипломатів, щоб показати спільні зусилля для звільнення всіх",  зазначила Тетяна Терен.

Також сьогодні у французькому виданні LeMonde був опублікований відкритий лист від інтелектуалів з конкретною вимогою звільнення політичних в’язнів.

"Ця вимога адресована Емануелю Макрону та іншим очільникам держав, які приїдуть 11 листопада в Париж на відзначення 100 річниці з дня закінчення Першої світової війни. Лист ініційований французькими режисерами та підписаний десятком акторів, режисерів та письменників з усього світу. Вони ставлять вимогу випустити політичних в’язнів та наголошують на тому, що держава має боротися за людські життя, життя Олега Сенцова та інших, які ув’язнені в Росії та окупованому Криму. Також прозвучала фраза про те, що ми не маємо забувати людей, які знаходяться за гратами на Донбасі. 10 листопада на центральній площі Парижа відбудеться акція протесту на підтримку відкритого листа. Це все допомагає включити тему українських в’язнів у порядок денний світової спільноти",  розповіла Олександра Матвійчук.

Усі бажаючі можуть слідкувати за ФБ сторінкою українського ПЕНу, де скоро з’явиться більш детальніша інформація, де та о котрій годині буде проходити акція "Порожні стільці". PEN-клуб є міжнародною неурядовою організацією, що об'єднує перекладачів, редакторів та письменників й бореться за права людини та свободу слова.

Нагадаємо, що, як заявив правозахисник Борис Захаров, точних даних по кількості українських політичних в'язнів немає, можна говорити про приблизно 600 заручників. 

Ведуча: Ірина Славінська

Прослухати повну верісію ефіру можете за посиланням

 

Новини по темі