Обирай пісні. Визначай переможця

Рада сьогодні може схвалити компромісний законопроект про "євробляхи" ─ Южаніна

8.11.2018 р., 09:21

У Верховній Раді в другому читанні будуть розглядати новий законопроект щодо регулювання ввезення та використання в Україні  "євроблях", авто на єврономерах, а також тих автомобілів, які ввозилися до цього часу, і які будуть ввозитися згодом. В ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" співзасновник ГО "Авто ЄвроСила" Олександр Чернявський та народний депутат України, голова комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики Ніна Южаніна прокоментували, чи є новий законопроект компромісним, і чи буде він прийнятий сьогодні.

Співзасновник ГО "Авто ЄвроСила" Олександр Чернявський, зазначив, "що новий законопроект в деяких частинах є компромісним. На сьогодні, ті  правки, які запропонував комітет показують, що автомобілі, якими користуються люди, а це переважно автомобілі 2000-2002 років, тобто яким понад 15 років, для них податкове навантаження буде складати понад 100% від вартості автомобіля. Ми бачимо, що для нових автомобілів, наприклад 2017-2018 років, розмитнення буде складати 40%".


Він наголосив, що їхня "компромісна позиція полягає в тому, щоб прибрати коефіцієнт року. Тоді законодавство буде аналогічне європейському, коли всі автомобілі платять однакові ставки розмитнення".Ніна Южаніна запропонувала встановити пільгові строки розмитнення автомобілів, що були ввезені в Україну.

"Це найкомпромісніший варіант, який був прийнятий в комітеті 6 листопада. Я думаю, що сьогодні ми швидко розглянемо ці проекти законів, і зможемо затвердити у другому читанні. Є думка, що компромісним буде встановлення акцизного податку на рівні 100 євро. Проте рішення має бути зваженим і не прийматитися під тиском, оскільки воно стосується не тільки власників "євроблях", а й решти громадян", ─ зазначила Ніна Южаніна.

Детальніше  ─ Ситуація з авто на іноземних номерах стала майже критичною для країни, - політик Ніна Южаніна

Нагадаємо, що 6 листопада профільний комітет рекомендував парламенту розглянути на засіданні два законопроекти про податок на ввезення авто з іноземною реєстрацією.

Прослухати повну версію розмови.

На фото: Ніна Южаніна

Рада сьогодні може схвалити компромісний законопроект про "євробляхи" ─ Южаніна

Новини по темі