Мобільний додаток

Трамп обмежує прагнення Ірану нав'язати свою гегемонію на Близькому Сході — Семиволос

5.11.2018 р., 20:10

Новий пакет санкцій, які були запроваджені Сполученими Штатами проти Ірану, мають на меті обмежити Іран в його намаганнях утвердити свою гегемонію на Близькому Сході. Таку думку в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні.Ввечері" висловив директор Центру близькосхідних досліджень Ігор Семиволос.

"Це зроблено на виконання обіцянки, яка прозвучала свого часу. Президент США її дотримується. Дискусія, яку ми спостерігали впродовж минулого року навколо Ірану і санкцій, свідчила про те, що Трамп поступово, але наполегливо намагається вплинути на позицію Ірану і це не лише питання контролю за ядерною зброєю, чи порушення відповідної угоди (Спільного всеосяжного плану дій щодо ядерної програми Ірану — ред.), а й прагнення Ірану нав'язати свою гегемонію на Близькому Сході, зокрема через участь у війні в Сирії", — зазначив експерт.

Нагадаємо, 5 листопада США запровадили черговий пакет санкцій проти Ірану, який зачіпає ключові сфери економіки ісламської республіки. Зокрема, новий пакет обмежень стосується експорт нафти, міжнародні перевезення та банківський сектор. Разом з тим, США зробили виняток для восьми країн, які і надалі зможуть імпортувати іранську нафту. Офіційно Вашингтон не називає ці країни, однак, за даними ЗМІ, йдеться, зокрема, про Італію, Індію, Японію, Південну Корею, Туреччину та Китай.

Слухати програму повністю.

Трамп обмежує прагнення Ірану нав'язати свою гегемонію на Близькому Сході  — Семиволос

Новини по темі