Мобільний додаток

Білоруський театр наступного тижня представить виставу про Сенцова

3.11.2018 р., 15:40

Режисер Євген Степаненко анонсує, що 6-7 листопада Білоруський вільний театр представить виставу "Burning doors" про політичних в’язнів Кремля, всі отримані кошти підуть сім’ям політичних в’язнів. Про це він розповів в ефірі Українського радіо в програмі "В мережі".

"Ця вистава створена вже 2 роки тому Білоруським вільним театром. І це заборонений в Білорусії театр, який базується в Лондоні. Андрій Хливнюк, лідер гурту "Бумбокс", підтримує цю виставу, і тому музика цього гурту звучить у "Burning doors". У виставі розповідається про тиск російської влади на артиста, на художника, і взагалі про тиск на політичного в’язня. У цій виставі три історії поєднано в одне шоу. Це історія Марії Альохіної, російського художника Петра Павленського і Олега Сенцова", - розповідає режисер.

Він також зазначає, що "2 роки тому ця вистава була визнана The New York Times, і отримала 3 місце серед найкращих світових вистав. Вона проїхала всі континенти. Відбулося близько 100 показів. У Британії було більше 50 показів цієї вистави. Ця вистава вперше приїде в Україну в театр імені Івана Франка". 

Нагадаємо, що у травні 2014 року українського режисера Олега Сенцова затримали російські силовики за звинуваченням у підготовці терактів в анексованому Криму. У серпні 2015 року російський суд засудив його до 20 років ув’язнення у колонії суворого режиму. Режисер відкидає звинувачення. У травні цього року він оголосив голодування з вимогою звільнити всіх українців, яких Москва утримує за політичними мотивами. Сенцов припинив голодування на початку жовтня.

Прослухати повну версю розмови.

Білоруський театр наступного тижня представить виставу про Сенцова

Новини по темі