Мобільний додаток

У 2018 році вбито 88 журналістів - ЮНЕСКО

2.11.2018 р., 09:53

У 2018 році було вбито 88 журналістів під час виконання своїх службових обов'язків.

"Всього за десять років більше тисячі журналістів були вбиті при виконанні своєї найважливішої роботи. Тільки в цьому році були вбиті щонайменше 88 журналістів. У дев'яти з десяти випадків справа залишається нерозслідуваною, а винних не притягують до відповідальності", - йдеться у зверненні генерального секретаря ЮНЕСКО до світової спільноти у Міжнародний день припинення безкарності за злочини проти журналістів, який відзначається 2 листопада.

За його словами, жінки-журналісти часто наражаються на небезпеку не тільки через професійну діяльність, а й через загрозу сексуального насильства.

"У цей день я віддаю належне журналістам, які виконують свою роботу кожен день, незважаючи на залякування і погрози. Їхня праця і праця їх загиблих колег нагадує нам про те, що істина ніколи не помре", - написав генсек ЮНЕСКО.

Як повідомляють у Національній спілці журналістів України, у спеціальній доповіді ЮНЕСКО "Безпека журналістів та небезпека безкарності" (2018) до списку зі 1010 загиблих у світі протягом 2006–2017 років журналістів, включено 10, які загинули на території України. Зокрема, це В’ячеслав Веремій, Сергій Ніколаєв, Олесь Бузина, Андреа Роккеллі, Андрій Миронов, Ігор Корнелюк, Антон Волошин, Анатолій Клян, Андрій Стенін, Павло Шеремет.

Нагадаємо, у 2013 році на своїй 68-ій сесії Генасамблея ООН ухвалила резолюцію 68/163, в якій проголосила 2 листопада Міжнародним днем припинення безкарності за злочини проти журналістів.

Ця дата була обрана на згадку про вбивство двох французьких журналістів у Малі 2 листопада 2013 року.

Новини по темі