Мобільний додаток

З початку 2017 року сталося 153 напади на журналістів

1.11.2018 р., 11:42

В Україні з початку 2017 року сталося 153 напади на журналістів, а правоохоронці відмовляються звітувати про розслідування подібних кримінальних проявів.

Про це голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко заявив під час зустріч-дискусії у Рівному, - повідомляє офіційний сайт НСЖУ.

"Сьогодні для журналістської спільноти питання безпеки, питання свободи слова є надзвичайно актуальними в Україні. І тому ми докладаємо певні зусилля до боротьби проти утисків. Можна стверджувати, що атаки на майно та журналістів великою мірою є результатом безкарності попередніх злодіянь проти преси. На жаль, ми не отримуємо адекватної реакції щодо фактів агресії проти журналістів, тому такі дискусії в регіонах ми розглядаємо як можливість порадитися щодо того, як ми можемо допомогти одне одному", - сказав Томіленко.

Національна спілка журналістів України спільно із партнерськими організаціями започаткували та ведуть Індекс фізичної безпеки журналістів. Він фіксує випадки агресії до журналістів. За минулий рік загальна кількість становила 89 інцидентів, а за 9 місяців цього року вже 64.

За словами голови НСЖУ, щодо кожного подібного випадка надсилаються запити до поліції, але розслідування цих випадків стають історією безкарності застосування сили супроти журналістів.

"На жаль, ми можемо спостерігати ситуацію, що, з одного боку, правоохоронці відмовляються звітувати про розслідування подібних кримінальних проявів, а з другого – вони надають формальні "відписки" або звітують про закриття кримінальних проваджень, про відсутність покарання тих, хто нападає на журналістів, - додав Томіленко.

Новини по темі