Марія Бурмака готує концерт із Симфонічним оркестром Українського радіо

Заяви за результатами саміту щодо Сирії звучать досить оптимістично, - політолог Дмитро Розумков

29.10.2018 р., 13:38

У Стамбулі відбувся саміт лідерів Росії, Туреччини, Німеччини та Франції щодо врегулювання ситуації в Сирії. Сторони наголосили на важливості продовження режиму припинення вогню, а також створення комісії, яка розробить нову конституцію країни.

Зустріч у Стамбулі прокоментували в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" директор Української політконсалтингової групи Дмитро Разумков та політолог Олексій Якубін.

"Нормандський формат" для Сирії. Результат буде такий же, як в Україні?

на фото: Олексій Якубін


Олексій Якубін: є один показовий нюанс, зустріч відбулася без представників США, вони, певною мірою, відчувають образу, що зустріч відбулася без них, адже США вважають, що жодна проблема, тим більше на Близькому Сході, не може бути вирішена без них. Ми бачимо увагу європейців до питань Сирії, яка пов'язана з хвилями міграції, тобто європейці бояться, що міграційні хвилі зможуть повторитися.

Якщо говорити про Україну, для європейців проблема Сирії ближча, тому що вони сильніше відчувається на виборах у країнах ЄС.

на фото: Дмитро Разумков


Дмитро Разумков: по большому счету у ЕС сегодня две проблемы: внутренняя - процесс децентрализации, который там происходит и внешняя - проблема мигрантов. Концентрация мигрантов происходит неравномерно по территории ЕС, а в отдельно взятых регионах, в первую очередь - Германии. Там достаточно тяжело объяснить населению, что страна "переварит" эту проблему. Если бы можно было разместить мигрантов поровну во всех странах ЕС, возможно эта проблема не была бы столь актуальной, потому что, как показывает практика, вопросы терроризма не всегда связаны с мигрантами, тем не менее в умах граждан ЕС это именно так.

Будет ли работать такой формат для Сирии, трудно сказать, хотя встреча закончилась достаточно позитивно, заявления сторон звучат приблизительно одинаково со всех сторон и более оптимистичны, в отличии от, например, заявлений в рамках "Нормандского формата" для Украины. Если, опять же,  провести параллели с Украиной, то формат переговоров в Астане по Сирии, напоминает формат Минских соглашений.

Переглянути повну версію розмови у Фейсбук.

Прослухати повну версію розмови.

Слухайте програму "Сьогодні.Вдень" з 13.00 до 15.00!

Заяви за результатами саміту щодо Сирії звучать досить оптимістично, - політолог Дмитро Розумков

Новини по темі