Мобільний додаток

Володимир Василенко: Суспільство розколюють політики маніпуляціями навколо мовного питання

8.10.2018 р., 14:36

Що передбачає законопроект, ухвалений в першому читанні 4 жовтня? Як він може змінитися до другого читання, розповіли в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" доктор юридичних наук, один з розробників законопроекту про мови Володимир Василенко та професорка Національний університет "Києво-Могилянська академія" Лариса Масенко.

на фото: Володимир Василенко


Володимир Василенко:
я сподіваюся, що переможе здоровий глузд і будуть запропоновані поправки, адже завжди є простір для вдосконалення законів. Мені здається, що позиція певних політиків була визначена багато років тому, вони вважають, що питання мови розколює суспільство, хоч абсолютно не так. Суспільство розколюють політики своїми маніпуляціями навколо мовного питання. Це роблять ті політики, які відстоюють антиукраїнські позиції. А мова об'єднує суспільство, створює підгрунтя для національної єдності. Тому цей законопроект спрямований на унормування застосування української мови на всій території України. Ухвалення цього закону поставить крапку у полеміці і не дасть можливості спекулювати на мовному питанні.

на фото: Лариса Масенко


Лариса Масенко: я вважаю, що такий закон повинно було ухвалювати у перші роки незалежності, тоді б, можливо, не було окупації Донбасу і анексії Криму, тому що мова об'єднує, а наша українська ідентичність розмита через русифікацію. Нині основна проблема - це функціонування державної мови, бо до цього було багато програм, які начебто сприяли розвитку української мови, з'являлися декларації на папері, які часто не виконувалися. На жаль, не було політичної волі ухвалити закон про мову і навести лад у цій сфері, щоб українська мова вживалася там, де вона має вживатися.

Прослухати повну версію розмови.

 

Слухайте програму "Сьогодні. Вдень" по буднях з 13.00 до 15.00!

Володимир Василенко: Суспільство розколюють політики маніпуляціями навколо мовного питання

Новини по темі