Мобільний додаток

Надія Волкова: Те, що ЄСПЛ прийняв позов Сенцова - хоч якийсь позитивний рух у його справі

5.10.2018 р., 09:38

Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду позов Олега Сенцова. У позові Сенцов заявляє, що стосовно нього мало місце порушення статті 3 (заборона тортур), статті 5 (право на свободу і безпеку) Конвенції про захист прав людини і основних свобод. Як наголошується в повідомленні ЄСПЛ, уряду Росії запропоновано до 16 січня 2019 року подати свої зауваження щодо прийнятності та суті справи.

Ситуацію щодо позову Сенцова до ЄСПЛ прокоментувала в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" директор Української правової консультативної групи Надія Волкова, яка веде справи українських бранців Станіслава Клиха і Миколи Карпюка у Європейському суді з прав людини.

Європейський суд з прав людини прийняв до розгляду позов Олега Сенцова. Його додали до позову України проти Росії щодо анексії Криму. Що це означає?

Надія Волкова: звісно, те, що позов було прийнято - добрий сигнал, тому що це хоча б якийсь позитивний рух у справі Сенцова. З іншого боку - це нормальний розвиток подій, якби суд не прийняв позов, це вважалося б негативним політичним рішенням, сильно радіти з цього приводу я б не стала. До чого це призведе - невідомо, хоча це створює додатковий тиск на Росію, але принципово вплинути на звільнення Олега Сенцова не зможе.

Що відбувається на данному етапі у справах щодо Станіслава Клиха і Миколи Карпюка?

Надія Волкова: єдиний потужний ривок, який ми здійснили - це те, що уряд України в особі Уповноваженого у справах Європейського суду з прав людини Івана Ліщини і його команди, які зібрали дуже потужну доказову базу і відправили позов щодо всіх 70 ув'язнених, яких тримають на території Росії. Це було зроблено в рамках міждержавного позову, ці люди були виокремлені в особливу категорію, вони не тільки є фігурантами порушень, які здійснила Російська Федерація проти України, їх долю вирішуватиме Європейський суд з прав людини, Росія відповідатиме і пояснюватиме свою позицію.

Прослухати повну версію розмови.

 

Слухайте програму "Сьогодні. Зранку" по буднях з 8.00 до 10.20!

Надія Волкова: Те, що ЄСПЛ прийняв позов Сенцова - хоч якийсь позитивний рух у його справі

Новини по темі