Мобільний додаток

Микола Кулеба: Більше 5 тисяч дітей мають статус сироти

28.09.2018 р., 10:25
10 років тому відповідно до указу президента було заопчатковано відзначення дня усиновлення у свято християнських святих Віри, Надії, Любові та матері їх Софії. Згідно з конвенцією ООН пр оправа людини і іншими міжнародними, національними законодавчими нормами, усиновлення визнано пріорітетною та найбільш захищеною формою влаштування та виховання дитини у разі втрати батьків чи залишеною її без батьківського піклування.
 
Сьогодні, 28 вересня, по всіх регіонах України пройде акція "Усиновлення - це любов на все життя". Старт акції у Києві о 14 годині на Софіївській площі; її організатори Міністерство соціальної політики України та представники різних громадських організацій. Захід відбудеться з метою привернення уваги влаштування та виховання дитини в сім'ях громадян України дітей сиріт або позбавлених батьківського піклування у флешмобі будуть брати участь діти, які перебувають у дитячих закладах.
 
В ефірі Українського радіо про юридичні і психологічні аспекти говоримо з Уповноваженим Президента України з прав дитини Микола Кулеба та адвокатом Василем Мірошниченком.
 
На фото: Василь Мірошниченко
 
Що змінилося у законодавстві? Чи стало легше всиновити дитину?
 
Василь Мірошниченко: Є постанова Кабінету міністрів від 8 жовтня 2008 року і внесено цілий ряд змін, зокрема останні у 2016 року. Ці зміни визначають порядок усинивлення, вимоги, у тому числі і до осіб, які не мають сім'ї, і до іноземців. Є вимоги щодо здоров'я усиновлювачів. З власного досвіду можу сказати, що в Україні є специфіка усиновлення, у порівнянні з іншими країнами, і загалом, є певний алгоритм цього процесу.
 
Останні дані статистики показують, що українці всиновлють більше. З чим це пов'язано?
 
Микола Кулеба: Насправді, українці, яких сьогодні 1700 сімей, стоять в черзі щоб всиновити дитину. 90% з них хочуть дитину до 3 років і здорову. Це пов'язано з тим, що потенційні батьки хочуть насолодитися вихованням дитини з малечку; з маленькою дитиною легше будувати стосунки. Не варто думати, що іноземці хочуть усиновити тільки дитину інваліда або дорослу. Законодавство забороняє іноземцю всиновлювати дитину віком до 5 років. А зараз дуже складно знайти здорову дитину до 10 років, яку б не всиновили. Але якщо ми говоримо про дітей більш старшого віку і дітей-інвалідів, то українців і інтоземців недостатня кількість.
 

Послухати повну версію розмови.

 

Слухайте програму "Сьогодні. Зранку" по буднях з 8.00 до 10.00!

Микола Кулеба: Більше 5 тисяч дітей мають статус сироти

Новини по темі