Мобільний додаток

Роман Маселко: Конфлікт НАБУ і САП показує, що ці органи починають демонструвати незалежність

20.09.2018 р., 09:29

Протистояння НАБУ і САП. Спеціалізована антикорупційна прокуратура заявляє про сутички зі співробітниками Національного антикорупційного бюро України. Майже половина кандидатів до Вищого антикорупційного суду не є суддями. Хто вони?

На ці запитання відповів в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" член Громадської ради доброчесності Роман Маселко.

Конфлікт НАБУ і САП. Коли припиниться протистояння антикорупційних органів?

Роман Маселко: так, зі сторони ці події виглядають як розбірки, можливо, це сприймається негативно. Часто замовчування таких ситуаці у підсумку приводило до певний домовленостей між антикорупційними органами, які ділили сфери впливу. Але це відбувається публічно, тому є можливість для  суспільства бачити кінцевий результат, але не у Фейсбуці чи ЗМІ, а юридично. Якщо є злочин, повинно бути обвинувачення, якщо немає злочину, повинно бути зафіксовано. Це стандартний розвиток подій, коли органи починають демонструвати певну незалежність.

Можливо це зіштовхування лобами керівників антикорупційних органів комусь вигідне?

Роман Маселко: те, що їх провокували на конфлікт - це факт, адже я працював у Раді громадського контролю при НАБУ, я знаю глибше цю проблематику, вона виникла давно. Конфлікт не може тривати вічно, чим швидше він вирішиться, тим краще буде для країни.

Майже половина кандидатів до Вищого антикорупційного суду не є суддями. Це хороша тенденція?

Роман Маселко: про цифри ще рано казати, адже нині вже є 235 кандидатів, ії кількість збільшується, адже заявки надходять поштою. Те, що багато кандидатів не є суддями, дуже позитивний показник, тому що одним із завдань судової реформи було допустити до цієї "закритої корпорації" людей, які "поза системою".

Прослухати повну версію розмови.

 

Слухайте програму "Сьогодні. Зранку" по буднях з 8.00 до 10.20!

Роман Маселко: Конфлікт НАБУ і САП показує, що ці органи починають демонструвати незалежність

Новини по темі