Мобільний додаток

Олена Щербан: Є набагато важливіші речі, ніж проект закону щодо іноземних агентів в Україні

19.09.2018 р., 10:23

Фракція "Народний фронт" пропонує розробити і ухвалити законопроект, згідно з яким ЗМІ чи неурядові організації, які будуть визнані іноземними агентами, будуть зобов'язані на постійній основі інформувати громадян України про те, що вони діють в інтересах іноземних держав. Як їх відокремити від інших? Можливо допоможе досвід самої Росії?

Ідею цього законопроекта прокоментувала в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" членкиня правління Центру протидії корупції Олена Щербан.

Наскільки своєчасний і потрібний такий законопроект?

Олена Щербан: коли ми говоримо агентів Росії в Україні, ми повинні говорити про владу, посадовців, яких багато у східних регіонах. Вони навіть не приховують свої ідеї і діють в інтересах уряду РФ. У першу чергу нам потрібно боротися з такими людьми, ми повинні викорінювати будь-який вплив на посадах високого рівня у правоохоронних і оборонних структурах. Це підтверджують багато журналістських розслідувань, є багато відкритої публічної інформації.

Дуже часто під виглядом правозахисників, які відверто виступають на захист проросійських ЗМІ, займаються дезінформацією в Україні. Ми не маємо порушувати свободу слова, але як це виправляти?

Олена Щербан: потрібно зрозуміти, що ми ставимо за мету - позначити таких агентів впливу або ж якимось чином їх знешкодити. Це зовсім різні задачі. Якщо з першою можна боротися такими методами, як пропонують народні депутати, то з другою повинні боротися правоохоронні органи, щоб належним чином поширювалася правдива інформація про Україну і блокувалася фейкова, у тому числі на території інших держав.

Велике значення має міжнародна політика, дипломатія. Треба інвестувати в наш міжнародний вплив, тому що є проблеми не тільки в середині держави зі сприйняттям впливу Росії на процеси в Україні. Нам потрібно доносити свою позицію до міжнародних інстанцій та інституцій. Але важко шукати міжнародної підтримки у боротьбі з Росією, коли наші правоохоронні органи влаштовують маски-шоу в компаніях з іноземними інвестиціями. Це законопроект потрібен, але набагато більше зусиль треба докладати в інші речі, які є важливішими. Такими законопроектами ми трохи відволікаємося від цього.

Прослухати повну версію розмови.

 

Слухайте програму "Сьогодні. Зранку" по буднях з 8.00 до 10.20!

Олена Щербан: Є набагато важливіші речі, ніж проект закону щодо іноземних агентів в Україні

Новини по темі