Мобільний додаток

Ситуація в Азовському морі постійно загострюється

2.09.2018 р., 15:24
Український Азов – чи втрачений? Критичність військово-політичної ситуації в акваторії Азовського моря можна оцінити у 7-8 балів за умовною 10-бальною шкалою, заявив військовий експерт з Великої Британії, полковник у відставці та експерт Українського інституту майбутнього з національної безпеки і оборони Ґлен Ґрант.
 
Якою має бути тактика і стратегія Києва щодо протистояння Росії на морі розмірковували в ефірі Українського радіо в програмі "Плюс-мінус" постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін і віце-адмірал, колишній командувач Військово-морськими силами України Сергій Гайдук.
 
 
На фото: віце-адмірал Сергій Гайдук
 
Сергій Гайдук: Дійсно, ситуація в Азовському морі дуже складна. Я хотів би акцентувати увагу на тому, що ситуація просувається в напрямках як в політичному, так і економічному, в інформаційному і військовому. Тобто ситуація, на мій погляд, була прогнозованою. З урахуванням нормативно-правової бази, що Азовське море на даний момент є внутрішнім морем і Росії, і України вхід і вихід до нього через Керченську протоку після окупації Криму став певною прогалиною, яку ми маємо на даний момент в Азовському морі. Основний корінь проблеми у відсутність державної морської політики. І це є наслідком цієї ситуації. У цій ситуації необхідне системне реагування на ті виклики Росії у морському напрямку і без кроків на державному і регіональному рівнях ми цю проблему ми вирішимо.
 
 
На фото: постійний представник Президента України в Автономній Республіці Крим Борис Бабін
 
Борис Бабін: Тут питання, власне, до тих хто через власну бездіяльність протягом років, а іноді і десятиріччя зробив те що сьогодні маємо. Відсутність Військово-морських сил України на Азовському морі, відсутність угод з нашими партнерами про постачання корабельно-катерного складу, відсутність належних умов для базування тощо. Що ми зробили за цей рік? По-перше, нарешті вирішене питання базування прикордонників Генічеського підрозділу. Десь місяць тому вирішено питання надання їм відповідного обладнання. Також ми підняли питання діяльності міжвідомчої комісії з питань рибальства на Азові. Мало хто знає, але в нас щорічно збирається комісія, яка прикривається якраз цією угодою, що була укладена про спільне користування Азовом і розподіляє квоти на рибу. Ви розумієте, велика риба - великі гроші. Великі гроші люблять велику тишу. І лише за останній рік ситуація потрохи почала змінюватися. Відбувається нарощення реального, а не паперового потенціалу України на Азовському морі. Звісно, це не вирішить питання блокування портів, але хоча б дозволить нам зберігати хоч якийсь контроль над прибережними водами. У нас попереду багато роботи.
 
 
Прослухати повну версію розмови
Ситуація в Азовському морі постійно загострюється

Новини по темі