Мобільний додаток

Євген Черников: "Олег Сенцов як символ звільнення всіх наших політв'язнів"

21.08.2018 р., 19:23

100 днів як голодує Олег Сенцов. Попри неодноразові заклики лікарів припинити голодування, він продовжує свій протест з вимогою звільнити всіх українських політв'язнів.

Про психологічний стан бранця Кремля розповів в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Ввечері" актор, друг Олега Сенцова Євген Черников.

На фото: Олег Сенцов


Олег не вірить, що його випустять, що він може вижити і так далі. Він готовий померти. Але він у першу чергу вимагає звільнення не свого, а інших політв'язнів. Я особисто вимагаю звільнення Олега, бо він мій друг і я особисто зацікавлений у тому, щоб він жив. Але разом з тим я завжди кажу, що треба намагатися звільняти інших політичних в'язнів, бо якщо почнуть звільняти інших політичних в'язнів, окрім Олега , а там дуже багато людей, за яких він голодує, то тоді Олег зможе припинити голодування. А поки ми кричимо тільки звільніть Олега Сенцова і не боремося за інших і не знаємо прізвищ інших людей. Тут навіть не в людях справа, а в тому, що завдяки голодуванню Олега політики на Заході дізналися, що ще багато людей є. І вони піднімають це питання. Але, на жаль, поки це не дало результатів.

Те, що це питання не зрушується з місця, це така видима річ чи, можливо, йде якийсь процес, але невидимий нам?

Я думаю, що постійно йдуть якісь переговори, але вони такі дуже повільні. Мають бути більш активні . Це мають бути якісь фізичні дії - санкції та введення нових санкцій, з боку України в тому числі, з боку наших політиків, бо всі переговори ведуться супердипломатично. Я не знаю, у них там своя етика, але коли людина помирає, то яка тут має бути етика? Треба більш активними бути просто.

У нас є інформація, що зараз Олег Сенцов отримує спеціальне харчування, так званий внутрідрінк. Скільки вони зможуть його протримати на такому годуванні?

Не знаю, скільки людина може протриматись. Це взагалі таке питання, що кожної миті може статися криза або відмовлять внутрішні органи — серце, нирки, і він може померти. А може бути все більш-менш нормально. Олег у нормальному психологічному стані і те що він встає, але потім ці сили одразу виходять. І те харчування, яке він отримує, підтримувальну суміш, для того, щоб його не годували насильно через катетер і зонди. Щоб над ним не знущалися, він погодився приймати дві чайні ложки на добу якоїсь суміші.

Прослухати повну версію розмови

Євген Черников: "Олег Сенцов як символ звільнення всіх наших політв'язнів"

Новини по темі