Мобільний додаток

Дмитро Плетенчук: "Мобільні додатки російського виробництва – справжня зброя в гібридній війні"

18.08.2018 р., 16:08
Українських військових застерігають від використання російського мобільного додатку "ДМБ таймер", який начебто рахує кількість днів до дембеля і водночас збирає персональну інформацію та відстежує пересування користувачів. 
 
Наскільки такі додатки розповсюджені в українській армії, розповів в ефірі Українського радіо в програмі "В мережі" прес-офіцер окремої артилерійської бригади Військово-морських сил Збройних сил України Дмитро Плетенчук.
 
Ми звернули увагу приблизно рік тому, бо це явище набуло вже масового характеру і непоміченим далі не могло залишатися. Насамперед здивувало те, що на обкладинці цієї програми ми побачили зірочку радянської або російської армії. Тому почали розбиратися, що це таке. З'ясували,  що це доволі неприємне для нас програмне забезпечення. Країна походження всіх програм, а ми їх нарахували вісім, виключно російського виробництва. Виключно.
 
Це не проблема лише української армії. Нещодавно було дуже багато інформації про армії країн НАТО, які користувалися спортивними додатками. Тобто є такі програми, в армії солдати користуються ними і це створює певні проблеми. Заборони для українських для військових будуть якісь?
 
Будь-яка армія - це насамперед особовий склад. Там, де є людина, там є завжди проблема. Проконтролювати повністю важко насправді. І звісно, ми робимо багато кроків у військових частинах. Стосовно цього софту проводилися лекції. Навіть під підпис військовослужбовцям забороняють використовувати такий софт. Але це не вирішує проблему. Ця програма відрізняється від інших тим, що має цільову аудиторію. Тобто вона розрахована зацікавити саме військових і їй це вдається. Бо така тематика суто армійська.
 
А якщо зробити українську програму таку? Принаймні вона буде під контролем.
 
Ми вже в цьому напрямку працюємо. Але скажу вам, що не ця програма, так інша. Встановлюючи будь-що на свій телефон, ви вже даєте владу над собою, над цим телефоном стороннім особам. Кожна програма вас насправді попереджає, які дозволи їй потрібні. І люди дозволяють. Якщо вчитатися і вдуматися, то ви дозволяєте цим програмам доступ до всього.  
 
Прослухати повну версію розмови
Дмитро Плетенчук: "Мобільні додатки російського виробництва – справжня зброя в гібридній війні"

Новини по темі