Мобільний додаток

Триває реставрація Софії Київської (аудіо)

15.08.2018 р., 19:47

Під час обстеження мозаїк у Софійському Соборі у Києві аварійних місць не виявлено. Але знайдено ділянки відшарування тиньку з мозаїкою, що потребують реставрації.

Такі перші результати реставраційних робіт, що проводяться цього року у храмі, оприлюднив керівник наукової реставраційної майстерні Національного заповідника "Софія Київська" Анатолій Остапчук.

Як відбуваються реставраційні роботи, бачила Катерина Шевцова.

На риштуваннях заввишки18-ть метрів працюють четверо реставраторів. Вони закріплюють місця, де відшарувався тиньк з моЗАїчним набором, очищують їх від бруду і пилу, за потреби проводять вологе очищення від стійких забруднень. На тих місцях, де не тримається шпаклювання, його видаляють і оновлюють. Про знахідки розповідає завідувач сектору "Музей Золоті ворота" Роман Гуцуляк.
 
Під час реставрації планується провести й дослідницькі роботи, зокрема, відкрити давніші шари покриття стін і узяти проби для аналізу, каже керівник наукової реставраційної майстерні Національного заповідника "Софія Київська" Анатолій Остапчук.

Ці дослідження дадуть змогу доповнити знання про минуле Святої Софії, спорудженої в 11 столітті, зокрема, можуть дати відповідь на запитання, хто саме збудував храм, каже науковий співробітник Національного Заповідника "Софія Київська" Надія Нікітенко.

Реставраційні роботи у Софії заплановано завершити до Нового року.

Прослухати

Триває реставрація Софії Київської (аудіо)

Новини по темі