Мобільний додаток

Профінансувати закупівлю ліків вимагали учасники акції "Мінфін, запали свічку" (аудіо)

15.08.2018 р., 16:46

Профінансувати закупівлю ліків для хворих на генетичні хвороби імунної системи вимагають учасники сьогоднішньої акції "Мінфін, запали свічку". Акція відбулась у Києві під стінами Міністерства фінансів.

З подробицями Володимир Задворний.

Від влади, зокрема, від Міністерства фінансів, залежить, чи матимуть люди із вродженими захворюваннями імунної системи та ювенільним ревматоїдним артритом шанс на життя і після 18 років, кажуть учасники мітингу, з якими я спілкувався. Кількадесят людей з такими захворюваннями, їхні рідні і близькі, представники кількох громадських організацій прийшли до будівлі мінфіну, аби держава фінансувала лікування цих хвороб не лише у дітей, як це зараз, а і у дорослих, говорить один із організаторів акції, керівник громадського об”єднання "Рідкісні імунні захворювання" Галина Павук.

Зараз в Україні, за даними громадської організації, рідкісні імунні захворювання є у вісімдесяти чотирьох дорослих і ста сімнадцяти дітей до 18 років. На акції біля Мінфіну були люди з різних місць України.

Заступник міністра фінансів Юрій Джигир запросив до себе трьох організаторів акції. Після закінчення зустрічі Галина Павук повідомила, що 22 серпня має відбутись нарада мінфіну з міністерством охорони здоров'я, де і має вирішитись питання, чи фінасуватиметься лікування дорослих. За словами Галини Павук, потреба у фінансуванні за рік становить 53 мільйони гривень.

Прослухати

Профінансувати закупівлю ліків вимагали учасники акції "Мінфін, запали свічку" (аудіо)

Новини по темі