Мобільний додаток

Георгій Тука: "Росія зловживає міжнародним морським правом"

14.08.2018 р., 19:16

Безпека в Азовському регіоні: чи здатна Україна захистити своє судноплавство і громадян? Про це в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Ввечері" розповів заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

Росія продовжує посилювати свою присутність на Азовському морі. Росія розташувала природоохоронні підрозділи ФСБ, які продовжують незаконно перевіряти усі кораблі у цій акваторії. Чи може Україна захистити своє судноплавство і своїх громадян?

Георгій Тука: Азовське море - це своєрідний водний простір, адже є морем внутрішнього користування Росії і України за міждержавними угодами, підписаними президентами країн. Як українські так і російські прикордонники можуть оглядати будь-які кораблі, які курсують цим водосховищем. Відмінність полягає у тому, що ми цим правом не зловживаємо, а росіяни останнім часом почали відверто зловживати, оглядаючи не тільки українські кораблі, а й іноземні, що заходять в Азовське море. Їх затримують на декілька днів, а це коштує перевізникам десятки тисяч доларів на добу. Тому вони починають відмовлятися від виконання подальших контрактів і не заходять у два наші порти. Для України це несе великі збитки.

 

Прослухати повну версію розмови.

 

Слухайте програму "Сьогодні. Ввечері" по буднях з 17.40 до 20.00!

Георгій Тука: "Росія зловживає міжнародним морським правом"

Новини по темі