Мобільний додаток

Юлія Перчук: споживачі самостійно обиратимуть модель постачання комунальних послуг

11.08.2018 р., 16:15

Торік було ухвалено два важливих закони - Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання і Про житлово-комунальні послуги. На початку червня у ці закони були внесені зміни, яким відтерміновано введення в дію деяких положень.

В ефірі Українського радіо в програмі "Час реформ" зміни у законах житлово-комунального господарства прокоментувала керівник Офісу підтримки та впровадження реформ Мінрегіону Юлія Перчук.

Що зміниться для споживача, у чому суть реформи?

Юлія Перчук: ці закони покликані впорядкувати відносини всередині багатоквартирного будинку. Власники житла отримають більше опцій для того, щоб максимально ефективно управляти своєю власністю, максимально якісно отримувати послуги. Якщо раніше була одна форма взаємовідносин між надавачами послуг і власниками, тепер споживач обирає, яку послугу і на підставі якого договору він хоче отримувати: індивідуальний договір, колективний договір з управителем, договір колективного споживача.

За що платитиме споживач?

Юлія Перчук: все залежить від того, яку модель договорних відносин він обрав. Наприклад, індивідуальний договір укладається з кожним окремим власником. Він передбачає:

– відповідальність виконавця за якість послуги внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку й інженерно-технічних систем приміщення споживача;

– справляється плата за абонобслуговування;

– єдино можливий варіант для газо- та електропостачання;

– обслуговування, поточний ремонт внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку – виконавцем на підставі договору;

– капітальний ремонт внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку, що забезпечують надання відповідної комунальної послуги, здійснюється співвласниками або залученими ними уповноваженими на виконання таких робіт особами за рахунок співвласників;

– технічне обслуговування та поточний ремонт внутрішньобудинкових систем електро- та газопостачання здійснюються суб'єктом, визначеним співвласниками багатоквартирного будинку, за рахунок співвласників.

Кінцева мета закону – ефективно управляти своїм будинком, самому обирати кому і за що платити, бачити за що ти платиш, скільки ти споживаєш і тоді вживати заходи по економії, по енергозбереженню, відповідно заощаджувати і сплачувати менше.

Прослухати повну версію розмови.

Юлія Перчук: споживачі самостійно обиратимуть модель постачання комунальних послуг

Новини по темі