Мобільний додаток

Андрій Лига: "Споживачі мають самі контролювати органічність продуктів"

26.07.2018 р., 09:55

Споживачі повинні самі контролювати органічність продуктів і діяльність органів, які видають сертифікати виробникам. Повністю органічних продуктів в Україні не має. Якщо вони з'являться, то будуть коштувати набагато дорожче.

Про "біо", "еко", "органік": як законодавці вирішили регулювати ринок так званої органічної продукції та що повинні знати споживачі розповів в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" член правління Всеукраїнської федерації споживачів "Пульс" та Громадської організації "Новий день України" Андрій Лига.Андрій Лига: Можна привітати появу такого законопроекту. Його ще має підписати Президент. В результаті появи цього закону у нас зменшиться кількість інформації відносно того, що продукція  органічна. Фактично органічна продукція зникне з українських полиць. Тому що в Україні відсутні законні підстави для реалізації органічної продукції. Це не означає, що вона не виробляється у нас, але здебільшого сертифікується за європейськими стандартами. І передбачається, що буде реалізуватися в ЄС. Продукція, яка вирощується в Україні, має відповідати насамперед українському законодавству, мати знак відповідності, що вона органічна і таке інше. Назвати органічним продукт просто так не можна. Мають бути відповідні акредитовані органи, видавати відповідну сертифікацію. Потрібно створити реєстр органічних виробників. З 2014 році його вже обіцяють, але не створюють. Має бути реєстр акредитованих лабораторій. Фактично ми вітаємо це крок, тобто голосування за закон. Але це така мрія як вступ України  до ЄС.

Якщо збільшиться кількість контролюючих органів та введуть нову дозвільну систему, чи може з'явитися ще одна корупційна схема, коли можна купити наклейку на свою продукцію?

Андрій Лига: Може щось змінитися, як що в Україні запрацює система захисту прав споживачів. Контролюючі органи можуть піддаватися  корупційним ризикам. Але ця система ламається лише двома способами: прозорість перевірок та підвищення ролі споживача. Покупці повинні самі контролювати органічність продуктів і діяльність органів, які видають сертифікати виробникам. Повністю органічних продуктів в Україні не має. Якщо вони з'являться, то будуть коштувати набагато дорожче.

Прослухати повну версію розмови

 

Слухайте програму "Сьогодні. Зранку" по буднях з 8.00 до 10.20!

Андрій Лига: "Споживачі мають самі контролювати органічність продуктів"

Новини по темі