Мобільний додаток

Ігар Тишкевич: "Точної статистики стосовно трудових мігрантів у нас немає"

25.07.2018 р., 14:02

До 9 мільйонів українців виїхали на роботу за межі країни. Як цю статистику напередодні виборів будуть враховувати у своїй тактиці різні політичні сили, спрогнозував в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" експерт Українського інституту майбутнього Ігар Тишкевич.Ігар Тишкевич: Ніяк не будуть враховувати. Для того, щоб якимсь чином впливати на цю групу населення, треба знати скільки їх і де вони є. Сьогодні навіть у самому Кабміні між різними міністерствами немає згоди, скільки у нас трудових мігрантів.

Звідки взялася цифра 9 мільйонів?

Ігар Тишкевич: 9 мільйонів — це ті, що беруть участь у трудовій міграції. Річ у тім, що треба розрізняти тих, які працюють сезонно і хто працює постійно. Більшу частину часу вони проводять за кордоном.

Мігранти наші, які виїхали за кордон, вони будуть голосувати? А якщо не будуть, то хто буде голосувати за них?

Ігар Тишкевич: Є така неприємна річ, як статистика. Якщо зайти на сайт Центрвиборчокому України, то ми бачимо, на багатомандатному закордонному окрузі на обліку на останніх виборах перебувало 460 тисяч українців. Взяло участь у голосуванні 40 тисяч осіб. Так, є черги, але тільки тому, що ми не маємо достатньо коштів, щоб відкрити більше дільниць.

Прослухати повну версію розмови

Ігар Тишкевич: "Точної статистики стосовно трудових мігрантів у нас немає"

Новини по темі