Мобільний додаток

За хвилину у світі відбувається сто вірусних атак

21.07.2018 р., 17:09

Програма Українського радіо "В мережі" про тих і для тих, хто "живе" в соціальних мережах. В кожній програмі - знайомство з одним із героїв мережі - "лайкменом". Сьогодні це - експерт з цифрової безпеки Дмитро Снопченко. Мова йтиме про атаку інтернет-віруса Petya, який 27 червня 2017 року "зламав" комп’ютерні системи українських банків та компаній.

Будемо відзначати річницю кібератаки Petya, який наробив чимало лиха в Україні. Це був перший серйозний виклик, чи були подібні вірусні атаки?

Вірусні атаки вібуваються постійно, доки я сказав декілька слів, у світі сталося понад сто вірусних атак. Це не якісь видумані цифри - це факти. З цих ста атак - 5-6 виявляються успішними.

Мусульманські хакери постійно атакують сайти по всьому світу, розміщуть свої пропагандичні лозунги, за місяць вони в автоматичному режимі "ламають" декілька тисяч сайтів. Якщо казати про Україну, це декілька сотень сайтів, до того ж їм вдається "зламати" приблизно десять державних сайтів з доменами gov.ua.

Це багато чи мало?

Для України це прикра цифра, тому що видно, як погано захищені сайти.

Вірусу Petya здійснив масштабну атаку на корпоративні мережі та мережі органів влади. Вірусом заблокувало всі комп’ютери Кабміну, Укрзалізниці, Ощадбанку, мобільних операторів, Нової пошти, ДТЕК та багато інших. Наскільки несподівано з'являються такі атаки?

Вони завжди несподівані, адже фахівець з безпеки має бути постійно готовий до такого, але частіше всього всі думають, що це відбудеться не з ними, або колись іншим разом, ми якось з цим впораємося. Єдиний спосіб вберегти інформацію від такого типу атак - це створення архівних копій інформації.


Прослухати повну версію розмови.

За хвилину у світі відбувається сто вірусних атак

Новини по темі