Мобільний додаток

Ситуація зі свободою слова в Білорусі кричуща - Борис Горецький

20.07.2018 р., 18:05

На журналістів та ЗМІ у Білорусі здійснюється адміністративний тиск. Тільки в цьому році маємо вже 60 штрафів, які винесені незалежним журналістам.

Про це розповів в ефірі Українського радіо у спецвипуску програми "Права людини понад усе" заступник голови Білоруської асоціації журналістів Борис Горецький:

"Якщо в Україні журналісти потрапляють під тиск, наприклад, олігархів, політиків, то у Білорусі з ними змагається виключно влада. Здійснюється адміністративний тиск, блокуються сайти, ЗМІ отримують попередження, їх закривають, досить часто відбувається  затримання журналістів. На вулиці поліція може просто затримати журналіста і часто відбувається суди саме над журналістами. Тільки в цьому році ми маємо вже 60 штрафів, які винесені незалежним журналістам. Тому ситуація кричуща, ми постійно на міжнародній арені про це говоримо. Знають цю ситуацію і представники ОБСЄ, і "Репортери без кордонів", і Міжнародна асоціація журналістів. На жаль, все одно доводиться стикатися з такими проблемами. Лукашенко поставив Білорусь на певний час на паузу, і, на жаль, ця пауза затягується".

На фото: Борис Горецький

Новини по темі