Мобільний додаток

Тетерук: українські миротворці виконували найскладніші, найризикованіші спецоперації

15.07.2018 р., 10:39

З моменту заснування ООН було проведено 71 миротворчу операцію. Нині активними є 16 місій по всьому світу. За даними ООН, у цих місіях бере участь понад 95 тисяч віськових та поліцейських.

Як відряджають мирторворців, скільке це коштує і чи можлива миротовоча місія на Донбасі розповів в ефірі Українського радіо в програмі "Ранковий формат" колишній командир батальйону "Миротворець", народний депутат Андрій Тетерук.

Вітаємо вас зі святом Дня українськимх миротворців, ви будете відзначати його. Згадаєте когось, хто вас навчав, був вашим наставником?

По-перше, хочу сказати, що дуже багато шляхетних, розумних, надзвичайно професійних миротоворціві є і вскладі МВС і Міністерства оборони, тому згадати одних і не згадати інших було б некоректно. Хотів би, насамперед, привітати тих миротворців, які приєдналися на заклик захищати українську землю у 2014 році від російського агресора.

Коли ви приєдналися до миротворчої місії?

Я проходив службу у складі миротворчої місії сил ООН в Косово з 2004 року, з 2005 року був заступником командира, начальником штабу спеціального миротворчого підрозділу МВС України в Косово. Ця посада передбачала знання англійської мови, я успішно склав іспити, це дало можлівість перебувати також в іншій миротворчій місії.

Якась психологічна стійкість є необхідною, адже постійно знаходишся на лінії вогню, постійно ризикуєш життям?

Безумовно, це передбачено системою відбору до миротворчого контингенту. До миротворчих місій можуть бути зараховані виключно ті, хто має 1 категорію здоров'я, багато тестів не тільки фізичного здоров'я, а й психологічного. Я пишаюся тим, що під час мого перебування в Косово український контингент демонстрував високі професійні якості при виконанні спецоперацій. Це відмічено на високому рівні ООН, нагородами, але головне - репутація, яку заслужили українські миротворці. Нам доручали виконувати найскладніші, найризикованіші спецоперації. На жаль, з цих них повернулися не всі.

Прослухати повну версію розмови.

Тетерук: українські миротворці виконували найскладніші, найризикованіші спецоперації

Новини по темі