Мобільний додаток

Олег Вергеліс: Проектів на підтримку Сенцова народжується чимало

13.07.2018 р., 10:46

61 день режисер тримає голодування з вимогою звільнити усіх українських в'язнів Кремля. У день народження Олега Сенцова ведучий каналу "Культура" Олег Вергеліс в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" згадав про творчий доробок митця та його талант.

Насамперед сьогодні день народження в нього і я б хотів від себе, від друзів і від усіх людей, які живуть у цьому паралельному світі страшному, побажати йому здоров'я, мужності насамперед. Якнайшвидшого повернення в Україну. День народження — це особливий день для нього і нехай наша позитивна енергія, яка йде звідусіль, допоможе йому подолати всю цю страшне випробування.

На фото: Олег Сенцов


Олег Сенцов, як відомо, зняв свій фільм "Гамер" у 2012 році. І ця перша професійна робота отримала шалений резонанс. Вона потрапила на фестиваль міжнародний у Ротердамі, отримала нагороду кінокритиків на фестивалі "Дух вогню". В 2015 році, коли розглядалося висунення Олега Сенцова на Національну премію імені Шевченка мені та деяким людям вдалося цю історію довести і він став лауреатом Шевченківської премії 2016 року.

На фото: фрагмент фільму "Гамер"


Але Олег — це серйозний митець. Його перші кроки в кіно, перший фільм великий, вони засвідчили пошук нової кіномови, пошук нової тематики. Це було свідчення, що він дивиться на світ без рожевих окулярів. Важливо пам'ятати, що він митець, сценарист, кінорежисер. Є в нього ще один фільм, він нереалізований, хоча було передбачене його фінансування, він має робочу назву "Носорог". І знову, уявіть, яка тема його хвилювала, хвилює — це тема дитини, дитинства. Це проект про дітей 90-х. Він наче озирається в той час і дивиться, якими вони стали сьогодні, якими вони були в ті 90-ті роки.

На фото: фрагмент вистави за автобіографічними оповіданням Олега Сенцова з книги "Рассказы"


Я хочу сказати, що ця людина глибока, яка мислить філософськи, яка дивиться на світ об'ємно, спектрально і, власне, як кінорежисер, я переконаний, він ще скаже і неодноразово своє вагоме слово у мистецтві кіно. Стосовно проектів, які народжуються на хвилі підтримки Олега, їх чимало. Дуже багато читань його текстів. Я знаю, є ідея в режисера театрального Тамари Трунової зробити фільм "Номера". Кілька театрів будуть робити теж проекти. Власне, той доробок, який ми маємо сьогодні, він дуже затребуваний. Звичайно, ми чекаємо не тільки його тексти, чекаємо повернення. Знаєте, як для митця-кінематографіста найважливіші слова "мотор, зйомка". Дай Боже, щоб швидше він почув ці слова і сам їх сказав. Це буде від мене найголовніше побажання, щоб цей мотор і зйомка швидше з'явилися в його житті.


Редактор стрічки новин Світлана Бородань

Новини по темі