Мобільний додаток

Зірки "віддали" голоси - UA:Радіо "Промінь" тепер має нове звучання

24.06.2018 р., 15:12

Відомі українські музиканти озвучили нові джингли для другого каналу Суспільного мовника UA: Радіо "Промінь".

Фірмові короткі звукові сигнали-ідентифікатори завдяки музикантам вже звучать в ефірі радіостанції.  У них легко впізнати голоси Олега Собчука (Скай), Христини Соловій, Лео Ментіса, Даніели Заюшкіної (Vivienne Mort), Наталії Дзеньків (LAMA), Івана Леньо (Kozak System), Саші Кольцової (Крихітка), Іллі Резнікова (LETAY),   Сергія Танчинця (Без Обмежень), MamaRika.

Запис джинглів став експериментом і для музикантів, і для команди радіо "Промінь". За основу нових джинглів взяли фірмову мелодію, за якою впізнавали радіо "Промінь" у 90-х роках. Тоді для радіостанції звукові ідентифікатори записав вокальний джазовий ансамбль "Джаз-експромт". Цього разу легендарна музична фраза отримала нове звучання завдяки сучасним музикантам, які заспівали її у своєму фірмовому стилі.

В результаті радіостанція отримала абсолютно унікальні, яскраві джингли, які підкреслюють головний  слоган радіо "Промінь" — "Люби музику — це взаємно".

Крім того, спеціально для радіо "Промінь", трубач Kozak System Сергій Соловій записав партію труби, яка відкриває кожну нову годину ефіру радіостанції.

"На ідею цього проекту нас наштовхнув наш інший відомий проект. - розповідає продюсер радіо "Промінь" Максим Яковенко. - Була програма у 1992 році на радіо "Промінь" - "Гарячий компот". У ‘98му ми святкували 5-річчя програми.

Тоді студія "Шанс" записала пісню "Гарячий компот", а на радіо "Промінь" ми зробили на цей трек ремікс. Я виступив продюсером проекту. Ми запросили музикантів, серед яких був Кузьма зі "Скрябіна", Green Grey, Олександр Єгоров, Табула Раса та інші. Цей ремікс ще довго крутився у нас на радіо.

І от ми вирішили зробити щось таке ж яскраве. Музиканти погодились, бо пам'ятають і люблять радіо "Промінь". Усі виклались на повну. І вийшло саме так, як ми хотіли". - сказав Максим Яковенко.

Для кожного з цих музикантів перша в Україні музична радіостанція має особливе значення. "Це перше радіо, яке я почула, відколи себе пам’ятаю. Перше радіо, яке звучало в моєму домі". - згадала Христина Соловій.

"Це радіо нас підтримало на початку нашої кар’єри. - каже Наталія Дзеньків. - Коли ми написали наш перший сингл "Мені так треба", радіо "Промінь" було одним з тих радіо, яке дійсно повірило в нашу музику".

"Єдина і масштабна асоціація з радіо "Промінь" — це будиночок моєї бабусі Іванки, я прибігаю зі школи і у неї завжди був включений гучномовець, звідти лунало щось дуже приємне". - згадує Іван Леньо.

Український співак нігерійського походження Лео Ментіс чув про радіо "Промінь" від друзів, але погодився взяти участь у проекті і ледь голос не зірвав: "Так співав, що аж горло заболіло".

Радіо "Промінь" було і є стартовим майданчиком для багатьох українських музикантів. Радіостанція із 53-літнім досвідом відповідально підходить до формування свого музичного контенту.  Серед принципів роботи радіостанції - відкривати нові музичні імена, формувати плей-листи тільки з якісної сучасної  української музики, нагадувати слухачам про музичні "стовпи", які творили історію української поп та рок сцени.  

"Для мене стало знаковим, що під час створення джинглів не було розмежування на музикантів і радійників, це була класна креативна команда, яка чітко розуміла, що робити, навіщо і для кого, - пояснює креативна директорка радіо "Промінь" Вікторія Польченко. - Ми проговорили основні меседжі нашого звукового продукту: сучасно, з власною музичною айдентикою, з чіткою артикуляцією (бо, як з’ясувалося в процесі запису, проспівати останні дві літери слова "Промінь" не просто). Ми домовились з музикантами: співайте так, ніби записуєте свій найкращий трек. Але ми нікому з них не вказували: це треба робити так, а не інакше".

Продюсером проекту виступила студія звукозапису Propeller studios. Нові джингли вже звучать в ефірі з радіо "Промінь", а з серпня на слухачів чекає новий сезон зі свіжими програмами та проектами.

Новини по темі