Мобільний додаток

А тепер він вмиватиме небо... Пам'яті Івана Драча

20.06.2018 р., 21:00

Відхід у вічність Івана Драча... Віддати шану митцю, поету, кінодраматургу, політику, громадському діячу, члену Народного руху України від самого його створення до студії Українського радіо завітав Сергій Тримбач, український кінокритик, кіносценарист, телефоном долучилася філолог, перекладач Леся Мудрак.

Сергій Тримбач: "Для мене Іван Драч передусім звичайно поет і власне він починався в моїй душі, в моєму духовному досвіді як поет. Це покоління 60-десятників. Все починалося у мене з Василя Симоненка, потім Ліна Костенко, Дмитро Павличко, Іван Драч, Вінграновський... Моє покоління, власне це покоління, яке входило в життя на початку 1970-х, формувалося значною мірою цими людьми. Для мене Драч був... я з ним був знайомий майже 40 років... Звичайно, що кінематографічний Драч для мене був пріоритетним".

Леся Мудрак: "Це національна втрата. Втрата величезна тому, що у засвіт пішов той, хто творив історію словом. Безумовно Іван Федорович був людиною масштабного мислення, широти душі, відкритості. Він дуже любив молодь і дозволяв цій молоді все. Він ніколи не говорив ні, я не можу, чи ні, я не буду. Він завжди дуже тепло відгукувався про Миколу Бажана, якого вважав одним із найближчих своїх друзів. Бажан йому говорив: "Іване! Як добре, що між тобою і мною немає жодного письменника, окрім Шевченка". Він завжди буде для мене живою легендою, бо важливо в будь-якому віці любити життя і слово так, як це робив він. А тепер він вмиватиме небо...".

Прощання з Іваном Драчем відбудеться 21 червня в Володимирському соборі з 10-ї ранку. Спочатку прощання, а потім відспівування. Похорон відбудеться на малій батьківщині поета в селі Теліженці, де похований його син.

Українське радіо висловлює щирі співчуття родині і друзям покійного.

А тепер він вмиватиме небо... Пам'яті Івана Драча

Новини по темі