Мобільний додаток

Останні події українсько-російських взаємин - в коментарі політолога Валентина Бушанського

17.06.2018 р., 19:09

Зворотний відлік розпочався.

Москва припинила пускати відвідувачів до українського політв’язня Олега Сенцова. Українському омбудсману також не дозволили відвідати українського бранця. Тим часом, світ все жорсткіше вимагає звільнити Олега Сенцова з російської колонії. Своїми думками щодо цього та інших питань зі слухачами програми Українського радіо "Україна. Сьогодення" поділився політолог, доктор політичних наук Валентин Бушанський.

Чи є рецепт порятунку наших людей з російських катівень?

Тут ми повинні розрізнити два аспекти. По-перше, Крим окуповано, Донецьк окуповано. Це означає, що Росія може утрамбовувати свої катівні українськими громадянами в будь-який момент і в будь-якій кількості. Тобто всі оці процедури обміну заручниками, полоненими, всі ці історії, які так люблять обговорювати українські журналісти і політики це - тупик, це пастка, в яку нас загнала Російська Федерація.

Як із неї вийти?

Російська Федерація може цією темою спекулювати скільки завгодно і тримати Україну на повідку. Це метод маніпуляції Україною. Для того, щоб вийти з пастки, треба бути людьми, з якими б світ рахувався. А що бачить світ? Світ бачить, що товарообіг України і РФ рік від року зростає. Залишилося тільки запросити російський балет на гастролі до Києва і відправити туди українську оперу заспівати "Запорожець за Дунаєм". Ми бачимо факти, які характеризують Україну як несерйозного опонента РФ, не як ту країну, яка готова обстоювати свій суверенітет і територіальну цілісність. Якщо ви хочете, щоб світ став за вас горою і бився за Сенцова, за Кольченка, за Крим і Донбас, то поводтесь як достойні люди, а не як раби і спекулянти.

Чи не є це сигналом Європі, що Росія, яка застрягла в ганебному середньовіччі, взагалі є потенційною загрозою і чи не варто взагалі підійти до питання дезінтеграції Росії як державного створення?

З приводу Європи. Європа робить гроші. А як російський режим знущається над своїми громадянами, в якому середньовіччі він сидить? Їх життя папуасів на російській рівнині не цікавить. Далі виникає питання, а чи не розділити цю територію, яка створює постійні проблеми? Так. В принципі Європа могла б на це зважитися. Але виникає питання, що буде далі, коли ця територія розпадеться на кілька ханств, що буде з ядерною зброєю, АЕС? Європа і США будуть іти за подіями, а не конструювати події.

Останні події українсько-російських взаємин - в коментарі політолога Валентина Бушанського

Новини по темі