Мобільний додаток

Станіслав Козлюк: Вирок Крисіну як прецедент у справах Майдану

15.06.2018 р., 10:29

Зміну Апеляційним судом Києва вироку Юрію Крисіну - одному з фігурантів у справі про вбивство журналіста газети "Вести" В'ячеслава Веремія в 2014 році, визначивши покарання у вигляді позбавлення волі терміном на п'ять років, прокоментував в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Зранку" кореспондент видання "Український тиждень"  Станіслав Козлюк:
 
Історія насправді з Юрієм Крисіним доволі цікава, бо в 2014 році він потрапив у СІЗО по епізоду нападу на Веремія. Від початку там було провадження за статтею 115, це умисне вбивство. А потім прокурор перекваліфікував цю справу з умисного вбивства на хуліганство, якщо спрощувати дуже. Тобто там була певна махінація з документами. Потім Крисін писав заяву, ніби йому хтось погрожував у СІЗО. Йому поміняли запобіжний захід під домашній арешт, його взяли під охорону. Судові засідання, на яких розглядали справу про вбивство Веремія, закрили для громадськості. Зрештою Крисін за хуліганство отримав умовний термін покарання. Подали апеляцію і на щастя, апеляцію була адекватною. Суд неправомірно звільнив Крисіна від відбування покарання і призначив йому реальний термін ув'язнення — 5 років. Але це ще не кінець, бо можна буде оскаржити вирок в касації.

Це перший випадок за останні чотири роки, коли реально людина, яка відповідає за злочин на Майдані, отримала реальний термін. Бо немає ще цих вироків ні по одній справі. Крисін — це перший.

Є один з тітушок, якщо я не помиляюся, харківський. Він до Крисіна був засуджений за свої дії. Він теж отримав вирок. Але насправді вироків по справам Майдану майже немає. Якщо говорити про розстріли на Інститутській, це дуже масштабна справа. Вже закінчують допитувати потерпілих. На це знадобилося два роки, там їх понад 120 людей. Кожного тижня фактично відбуваються судові засідання. Є сподівання, що впродовж двох-трьох років вона завершиться.

Як Крисін взагалі поводиться? Чи є хоча б натяк чи тінь, що він шкодує, що так вчинив?

Я тут буду суб'єктивним, але мені здається, що він не шкодує про те, що він зробив. Попри те, що він говорить, що визнає свою провину, що згідно зі статтею про хуліганство, я визнаю, що я це зробив. Я його оце бив. Не знаю, як так сталося, але так сталося. Але в той же час, на цьому наголошували і прокуратура, і адвокати Веремія, і самі судді, що поведінка Крисіна свідчить про те, що він розкаявся щиро. Але подальші його дії після 2014 року свідчать про протилежне. Він продовжував вчиняти злочини, він не розкаявся в стилі свого життя. І на цьому наголошує адвокат. Що злочини, які вчиняє Крисін, свідчать про те, що злочинний спосіб життя для нього є нормальним. За таких умов неможливо говорити про щире розкаяння.

Станіслав Козлюк: Вирок Крисіну як прецедент у справах Майдану

Новини по темі