Мобільний додаток

"Київтеплоенерго" отримало ліцензію на виробництво теплової енергії для столиці (аудіо)

14.06.2018 р., 20:27

Комунальне підприємство “Київтеплоенерго” отримало ліцензію на право провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії.

Таке рішення на своєму засіданні ухвалила Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. Також комісія схвалила проект постанови щодо нових тарифів. Більше у матеріалі Тамари Метерчук.

"Нагадаю, майно енергетичного комплексу Києва було передано в управління "Київенерго" за угодою з КМДА 2001 року. Термін дії угоди закінчився 31 грудня 2017 року. Київрада продовжила його спочатку до 26 квітня цього року, щоб опалювальний сезон 2017 - 2018 років пройшов у нормальному режимі, а 24 квітня було прийняте рішення розділити процес передачі майна комунальному підприємтсву "Київтеплоенерго" на два етапи - до 1 травня 2018 року передати майно теплового господарства, після цього - передати генеруючі об’єкти.

"Київтеплоенерго" планує здійснювати виробництво теплової енергії на ТЕЦ-5 та ТЕЦ-6. При цьому, згідно наказу Департаменту комунальної власності Києва, основні засоби закріплюються за Комунальним підприємством "Київтеплоенерго" з 1 серпня цього року. За словами заступника голови Київської державної адміністрації Петра Пантелеева, процес триває і він погоджений всіма сторонами.

Нові тарифи будуть погоджувати до 1 серпня. А до того Комунальне підприємство "Київтеплоенерго" має надати до комісії додаткові документи, які обгрунтують реальність тарифів. Ситуація, говорить заступник начальника управління генеруючих підприємств Віктор Кікоть, який доповідав питання на засіданні комісії - патова, оскільки часу для цього залишається обмаль.

Відповідно до проекту Постанови про нові тарифи, пропонується схвалити тарифи на відпуск електричної енергії на рівні майже 183 гривень за кіловат-годину, на виробництво теплової енергії для надання населенню послуг із централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води - майже 785 гривень за Гіга кал. На засіданні Національної комісії окремо не розглядали позицію "Нафтогазу", якому "Київенерго" заборгував кошти. За словами керівника департаменту "Нафтогазу" Олени Осмоловської "Нафтогаз" вимагатиме від новостворенного Комунального підприємства виконання фінансових обтяжень. Хоча на зазначені ТЕЦ-5 ТА ТЕЦ - 6, газ подається.

Тамара Метерчук. Українське радіо.Прослухати репортаж:


Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

"Київтеплоенерго" отримало ліцензію на виробництво теплової енергії для столиці (аудіо)

Новини по темі