Мобільний додаток

Олександр Войтко: На саміті Великої сімки всерйоз взялися за кібербезпеку

9.06.2018 р., 11:59
Про саміт країн Великої сімки (G7), що розпочався в п'ятницю, 8 червня, у канадському місті Ла-Мальбе, та які питання там обговорюватимуться, розповів в ефірі Українського радіо в програмі "Ранковий формат" експерт-міжнародник, дипломат Олександр Войтко:
 
- Україна хоч і не є членом Великої сімки і не є членом Великої двадцятки, вона все одно присутня на цих засіданнях. Чому? Опосередковано. Це організація, яка об'єднує сім найважливіших країн світу, насамперед в економічному відношенні. Останнім часом зрозуміло, що вони займаються питаннями безпеки, міжнародної політики. Але ясно, що в них порядок денний дещо специфічний. Наприклад, цього року дуже важливим питанням є торговельна війна чи можливість торговельної війни між Сполученими Штатами і рештою партнерів, не тільки з Європейським Союзом, але і з Японією. Єдине, що можна сказати про перший підсумок цих переговорів, це дуже важлива заява і домовленість про те, що буде створена нова система захисту від пропаганди. Це і для України актуально. Тобто буде створено механізм швидкого реагування, який має дозволити оперативно відповідати на маніпуляції з виборами у країнах, пропаганду, спроби дестабілізації, а там так і записано, які виходять з таких країн як Росія. Тобто така система допоможе країнам Сімки аналізувати інформацію про інформаційні атаки, кібератаки, обмінюватися нею. А в ідеалі це має привести до більш скоординованої реакції країн світі на такі дії у вигляді відповіді або санкцій. На рівні Євросоюзу ще 25 квітня така резолюція прийнята. 
 
Але півтори години, які виділені на те, щоб поговорити про безпечний світ, це насправді занадто мало, як для Великої сімки, вам не здається?
 
- Звичайно. На другий день, це сьогодні, обговорюватимуть питання Північної Кореї, Ірану, Сирії. Це безпекові питання. Слава Богу, що не порушувалося питання, як заявляв Трамп про те, що нам треба Росію повернути за стіл переговорів. Немає одностайності, безперечно. Тут тільки Джузеппе Конті, прем'єр-міністр Італії, підтримав цю пропозицію, а решта п'ять членів Сімки категорично проти. Нічого не змінилося через чотири роки після того, як Росію фактично вигнали із Сімки за агресію проти України, за анексію Криму. І тепер винагороджувати Росію, знову садити за стіл переговорів, це абсолютно неприйнятно для багатьох світових лідерів. 
 
Активісти обіцяють, що не буде дуже спокійно на саміті і вже розпочали свої акції протесту в п'ятницю. Наскільки активними будуть такі заворушення, протестні акції?
 
- Знаєте, протестні акції відбувалося завжди. Я особисто в 1999 році був присутній у Сіетлі, коли був саміт Світової організації торгівлі. Тоді чи не вперше вдалося цю конференцію зірвати. Я не думаю, що цього разу доведеться їм боротися з активістами і що вони настільки сильно будуть протестувати і зірвуть цей саміт. Просто активісти знову заявляють свій меседж. А в даному випадку і поліція, і сили реагування готові відреагувати на такі протести. Тим паче, що перший день пройшов успішно достатньо. 
Олександр Войтко: На саміті Великої сімки всерйоз взялися за кібербезпеку

Новини по темі