Мобільний додаток

Людмила Гридковець: Покаранням для агресивних дітей мають стати громадські роботи

8.06.2018 р., 14:32

Про агресивну поведунку дітей під час канікул та способи їхньої реабілітації і покарання за вчинки говорила в ефірі Українського радіо в програмі "Сьогодні. Вдень" практикуючий психолог, багатодітна мати Людмила Гридковець.

На думку психолога, підлітки вдаються до агресивних дій навіть не від злості, а тому що не усвідомлюють наслідків своєї поведінки. Нерідко така реакція спостерігається у дітей, які забагато грають у комп'ютерні ігри, у них немає зв'язку із реальність і не відстежується наслідковість.

Як правило, зазначила пані Гридковець, у нас відповідно до законодавства за агресивну поведінку дітей висловлюється претензія до батьків. Також можуть бути покарані самі діти. Часто суди досить жорстко карають підлідків за неправомірні дії. Але в цій проблемі, переконана вона, має бути в першу чергу врахована програма соціальної відповідальності, коли не просто відшкодовується матеріальна шкода, а її повертає саме дитина, працюючи на громадських засадах.
 
Психолог наголошує, що підлітки самі повинні відповідати за свої вчинки, але не десь там в колонії, куди їх можуть відправити, а на соціально-значимих роботах. Коли вони розуміють, що самі мають віддати кошти, відпрацювати їх. І дійсно залучити їх до роботи, це найкращий варіант реабілітації таких дітей.

 

Слухайте програму "Сьогодні. Вдень" по буднях з 13.00 до 15.00!

 

Новини по темі