Мобільний додаток

Фахівці вважають постачання води до Криму неможливим

6.06.2018 р., 08:20
Маргарита Литвиненко, коментуючи режим надзвичайної ситуації, який напередодні ввела російська влада півострова через засуху розповіла, що Крим знаходиться у важкому стані через нестачу води і що вирішити цю проблему без поставок з Дніпра, по Північно-Кримському каналу не вийде.
 
Про це повідомляє "zik.ua".
 
"Якщо говорити на тверезу голову, не одурманеній якимись ідеями, то поки реальних сценаріїв, окрім того, щоб отримувати воду з Північно-Кримського каналу, як раніше, поки немає. І фахівці в цьому зізнаються, що канал – це був єдиний вихід для Криму. Те життя, яке була з водою разом, воно вже відходить", – зазначила еколог.
 
Директор Національного наукового центру "Інститут аграрної економіки", академік НААН Юрій Лупенко вважає, що ніякі альтернативні джерела не замінять дніпровську воду.
 
"Якщо повернутися в 2013 рік, то 100% рису, майже 90% кукурудзи і до 80% таких культур, як соя, овочі в Криму вирощувалися на зрошуваних землях. І навіть 13% зернових. Саме вода забезпечувала пристойний рівень врожайності на півострові. Складно уявити альтернативні джерела – що могло б замінити потоки дніпровської води? Ніякі труби, свердловини та опріснення на це не здатні", – підсумував учений.

Новини по темі