Мобільний додаток

Судове засідання у справі за звинуваченням у держзраді Януковича продовжиться 6 червня (аудіо)

5.06.2018 р., 20:06

Судове засідання у справі за звинуваченням у держзраді колишнього президента-втікача Віктора Януковича продовжиться завтра (06.06).

Сьогодні мав відбутися допит чергових свідків захисту, однак захист не зміг організувати їх допит. Більше знає Тамара Метерчук.

"Притягнення до відповідальності заступника Генерального прокурора Євгена Єніна вимагав на цьому засіданні один із адвокатів Віктора Януковича Віталій Сердюк. Як сам він сказав - у зв’язку з тиском прокурора на суд.

Суддя Владислав Дев’ятко каже: жодного тиску на суд не чиниться, а те, що на 8 червня припадає одне з чергових засідань, - це робочий графік засідань суду у цій справі.

Щодо свідків, яких захист мав намір допитати у справі, то, за словами Віталія Сердюка, прем'єр часів Януковича Микола Азаров іще міркує, чи брати йому участь у цьому процесі. А для перемовин із тодішніми головою президентської адміністрації Андрієм Клюєвим, Міністром внутрішніх справ Віталієм Захарченком і Головою СБУ Олександром Якименком, захисники екс-президента мають їхати до Росії.

Прокурор Максим Крим висловив протест щодо того, що вкотре у суді не були допитані заявлені адвокатами свідки. За його словами, захист затягує розгляд справи, не надавши документальних підтверджень обгрунтованості неявки свідків захисту. Він закликав суд не підлаштовуватися під плани захисту Віктора Янувовича.

Нагадаю, слідство інкримінує Віктору Януковичу три статті Кримінального кодексу України: державна зрада, пособництво у веденні агресивної війни та пособництво у посяганні на територіальну цілісність і недоторканність України, що спричинило загибель людей та інші тяжкі наслідки. У середу суд планує допитати свідка захисту Андрія Рапопорта - наприкінці лютого 2014 року він був помічником адмірала Юрія Ільїна, який, нагадаю, залишився служити у Криму після окупації півострова Росією".


Прослухати репортаж:Будь у курсі - слухай новини! Щогодини на Українському радіо!

Судове засідання у справі за звинуваченням у держзраді Януковича продовжиться 6 червня (аудіо)

Новини по темі