Мобільний додаток

Ангела Меркель оприлюднила своє бачення реформування Єврозони

4.06.2018 р., 08:34

Канцлерка ФРН Ангела Меркель хоче стабілізувати єдину європейську валюту шляхом створення Європейського валютного фонду для подолання криз та інвестиційного бюджету для вирівнювання перекосів між країнами.

Власне бачення реформ Єврозони Меркель виклала в оприлюдненому в неділю, 3 червня, інтерв'ю тижневику Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS), передає DW.

Зокрема, вона наголосила на необхідності посилення євровалюти. На її думку, це необхідно для подальшого успішного економічного розвитку зони євро, оскільки "дотеперішніх інструментів замало" для цього.

Ангела Меркель висунула ідею створення "інвестиційного бюджету" задля вирівнювання економічних перекосів між країнами Єврозони. На погляд канцлерки Німеччини, обсяги такого бюджету не мають перевищувати "двозначної мільярдної суми нижчого порядку".

Крім цього, вона запропонувала створити Європейський валютний фонд (ЄВФ). На думку Меркель, такий фонд можна створити на базі заснованого 2012 року Європейського стабілізаційного механізму. Тоді цей механізм засновувався для подолання боргової кризи в Єврозоні, зокрема в Греції, Іспанії, Португалії, Ірландії та на Кіпрі.

Ангела Меркель зазначила, що ЄВФ міг би надавати країнам-членам Єврозони "довгострокові кредити" з метою підтримки. Крім того, канцлерка вважає цілком реальним виділення цим фондом короткострокових кредитів для фінансової допомоги окремим країнам Єврозони, котрі переживають фінансові труднощі.

У повідомленні зазначається, що викладену позицію Меркель вже встигли прокоментувати в Єлисейському палаці.

У поширеній у неділю заяві прес-служби президента Франції Еммануеля Макрона, зокрема, наголошується на тому, що канцлерка ФРН "наближається до французького погляду" на проблематику реформи Єврозони. Крім того, у заявах Меркель простежується "позитивний рух", зазначається в повідомленні прес-служби Макрона, цитує інформагентство AFP.

Нагадаємо, у вересні 2017 року французький президент запропонував радикальну реформу Єврозони до 2024 року. На його думку, варто створити єдиний бюджет та посаду міністра фінансів Єврозони. У Парижі чекали на відповідь Меркель щодо цих ініціатив.

Ангела Меркель оприлюднила своє бачення реформування Єврозони

Новини по темі