Мобільний додаток

Сенцов не припинятиме голодування

26.05.2018 р., 12:34

Українського режисера Олега Сенцова, який перебуває в російській тюрмі, намагаються відрадити від голодування.

Політв’язень Кремля перебуває в стабільному стані, повідомляє Ракурс.

Режисер Олег Сенцов не припинить голодування до виконання його умов. Про це заявив адвокат режисера Дмитро Дінз.

Стан здоров’я українця стабільний, за ним спостерігають російські лікарі. Захисник зазначив, що його намагаються відрадити від голодування, але він стоїть на своєму.

Юрист додав, що в Російській Федерації заборонене насильницьке голодування, це прирівнюється до тортур. Якщо стан здоров’я Сенцова погіршиться, його переведуть в лікарню.

Дінз зазначив, що Сенцов бореться за свободу політв’язнів, а не за власне звільнення. Режисер чекає результатів, тому переговори і заяви політиків його не цікавлять.

Також минулої ночі в Києві під будівлею посольства Російської Федерації в Україні влаштували акцію на підтримку Олега Сенцова та інших політв’язнів, яких утримують в російських тюрмах.

Дипломатичне відомство підсвітило будинок язиками полум’я і висвітили на ньому зображення Сенцова. Також проектором підсвітили інших політв’язнів українців, звільнення яких вимагає голодуючий режисер.

Нагадаємо, уповноважений Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова відкрила провадження за фактами порушення прав і свобод громадян України Олександра Кольченка і Олега Сенцова, незаконно ув’язнених у Росії.

Денісова надіслала звернення до Генерального прокурора України Юрія Луценка, міністра юстиції України Павла Петренка, міністра закордонних справ України Павла Клімкіна, міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова з проханням до 31 травня перевірити та поінформувати її, які заходи реагування на незаконне позбавлення волі Кольченка і Сенцова були вжиті.

Сенцов не припинятиме голодування

Новини по темі