Мобільний додаток

Китай скасовує "політику однієї дитини"

21.05.2018 р., 20:22

Китайська влада впродовж року планує зняти всі обмеження щодо народжуваності.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела.

"Державна рада Китаю доручила провести дослідження щодо наслідків зняття обмеження вітчизняної політики на чотири десятиліття, і має намір вжити змін на загальнонаціональному рівні", - йдеться у повідомленні.

Керівництво КНР хоче знизити темпи старіння населення країни і усунути джерело міжнародної критики про те, що штучне обмеження народжуваності обмежує права людини. Рішення з цього питання може бути схвалене або до кінця цього або вже в 2019 році.

Нині в Китаї діє "політика однієї дитини". Це проголошена та здійснювана політичним режимом КНР політика у галузі демографії Китаю щодо обмеження народжуваності, якої країна дотримується з кінця 1970-х років.

Нагадаємо, населення Китаю вже перевищує 1,3 мільярда осіб, та, попри це, в певних регіонах стала відчутною нестача робочої сили, в інших же - чималий відсоток безробіття. Дисбаланс у віковому розподілі населення Китаю призводить до додаткових витрат держбюджету на пенсії, соціальне страхування та медобслуговування.

Фахівці підрахували, що обмеження народжуваності дозволило за період із кінця 1970-х років запобігти близько 400 мільйонам народжень. Провадження "політики однієї дитини" посилює дисбаланс населення за віком.

Китай скасовує "політику однієї дитини"

Новини по темі