Більше новин
- 10:17
- Євробачення–2019: визначено імена фіналістів Нацвідбору
- 09:46
- Як боротися з авітамінозом навесні — поради гастроентеролога
- 09:14
- ООС: один військослужбовець загинув, ще один отримав поранення
- 19:54
- Лукашенко домовився з Путіним про своє майбутнє, здавши інтереси Білорусі — Снігир
- 19:14
- Євробачення–2019: "Наша пісня надає нам впевненості у собі" – ANNA MARIA
Європейські компанії зацікавились поставкою газу до України
11 провідних європейських та українських газових трейдерів висловили зацікавленість у транспортуванні природного газу по напрямку Румунія—Україна.
Про це передає УНН з посиланням на "Укртрансгаз".
"11 провідних європейських та українських газових трейдерів висловили зацікавленість у транспортуванні природного газу по напрямку Румунія—Україна на загальну потужність до 10 млрд куб. м. на рік, що вдвічі перевищує запропоновані потужності", — йдеться у повідомленні.
"Укртрансгаз" планує у 2020 році після закінчення транзитного контракту з "Газпромом" перейти на прямі взаємовідносини з суміжними операторами ГТС згідно з європейськими правилами на всіх міжнародних точках входу/виходу.
У компанії зауважили, що Трансбалканський трубопровід є перспективним альтернативним джерелом надходження природного газу в Україну, особливо, якщо врахувати введення в експлуатацію газопроводу TANAP, наявність LNG терміналів у Греції та Туреччині та перспективи зростання видобутку природного газу на шельфі Чорного моря у Румунії.
У зв’язку з цим "Укртрансгаз" у період з 30 березня по 30 квітня 2018 року провів процедуру оцінки незобов’язуючого попиту учасників ринку природного газу України та суміжних країн на гарантовані потужності по трубопроводу "Транзит-1" у напрямку транспортування Румунія—Україна. Для розгляду пропонувалась потужність 5 млрд куб. м. на рік.
Проте, за даними компанії, у 2023 році ринковий попит перевищив максимальну річну потужність у 2 рази, а в період з 2020 по 2030 рік — у 1,6 раз.
"Такий рівень зацікавленості провідних гравців ринку природного газу України та ЄС є потужним сигналом для регіональних операторів ГТС про необхідність реалізації проекту із забезпечення можливості двостороннього транспортування природного газу по Трансбалканському трубопроводу", — додали у компанії.
